A A A Wersja kontrastowa
Plan zimowego utrzymania dróg

Śnieg i ujemna temperatura to sprawdzian dla osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg. Często aura pogarsza się gwałtownie, a wtedy dojazd do własnej posesji, czy wyjazd do pracy jest znacznie utrudniony. W takich sytuacjach warto wiedzieć, do kogo się zgłosić, aby sytuacje rozwiązać. Powiat krapkowicki ma w swoim zarządzaniu 143 kilometry dróg. Ich wykaz oraz numery na które należy zgłosić w przypadku jakiegokolwiek problemu przedstawiamy poniżej.

O tym jak niebezpieczna jest jazda po...

Wielkie rzeczy z małych gestów

Mają wielkie serca, są otwarci na drugiego człowieka, chcą pomagać. Dom Pomocy Społecznej Anna ma niezwykłe szczęście do wolontariuszy. Niektórzy odwiedzają to miejsce od czasu jego powstania, czyli 1992 roku. Inni dołączyli niedawno, ale tak szybko wpisali się funkcjonowanie domu, że aż trudno wyobrazić sobie ich nieobecność. Dzięki zaangażowaniu tych wszystkich ludzi, udaje się w DPS-ie robić rzeczy wielkie.

Jak ważna jest obecność osób z zewnątrz w miejscu takim jak Dom Pomocy Społecznej...

Konsumenci pytają - rzecznik radzi

Powiatowy Rzecznik Konsumentów Małgorzata Płaszczyk-Waligórska nie przestaje „bić rekordów” w ilości porad  udzielonych mieszkańcom powiatu krapkowickiego. Konsumenci zwracają się w różnych sprawach. -  Niektóre są proste, inne trudniejsze, ale cieszy zainteresowanie, bo to oznacza wzrost świadomości- przyznaje Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Konsumenci pytają: Złożyłem reklamację telewizora z tytułu gwarancji. Czekam już 2 miesiące i nic. Czy nie ma jakiegoś ustawowego terminu rozpatrzenia...

Uwierz w marzenia

Uwierz w marzenia

29 lutego 2016

Czy szkoła może być miejscem rozwijania zainteresowań? W Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego zarówno uczniowie, jak i nauczyciela nie mają co do tego żadnych wątpliwości. To właśnie w Skórzaku działa studio nagraniowe, realizowane są różnorodne projekty , a zdobyta wiedza pomaga z powodzeniem uczestniczyć w olimpiadach. Jeżeli młodzie chcą marzyć i realizować pasje mają ku temu możliwości. Przykładem jest Jakub Bartkowski, uczestnik IX edycji CEMS Chance.

CEMS Chance to innowacyjny projekt...