A A A Wersja kontrastowa
Prawko to nie licencja rajdowa

„Przyhamuj życie przed Tobą” to nazwa opolskiej kampanii edukacyjnej, która ma pomóc zrozumieć młodym ludziom, jakie konsekwencje niesie za sobą brawurowa jazda samochodem. Eksperci Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz policjanci prowadzą spotkania w szkołach, podczas których w części teoretycznej i praktycznej uwrażliwiają na sytuacje kryzysowe w ruchu drogowym. W Zespole Szkół im. Piastów Opolskich uczniowie z powiatu krapkowickiego mogli posłuchać, dlaczego „10km/h mniej” ratuje życie i...

Co na mapie zagrożeń?

Co na mapie zagrożeń?

29 lutego 2016

Jak będzie wyglądała Mapa Zagrożeń powiatu krapkowickiego? Debata Społeczna, w której uczestniczyli funkcjonariusze, samorządowcy, przedstawiciele jednostek i licznie zgromadzeni mieszkańcy pokazała, że poza konkretnymi miejscami, w których częściej powinny pojawiać się patrole, w pojęciu bezpieczeństwa mieszczą się również np. kwestie związane z ruchem drogowym. To ważne wskazówki, bo kształt narzędzia w postaci mapy ma pozwolić policji na jeszcze sprawniejsze działania.

Debata to pierwszy...

Z wizyta w DPS i ZOL

Z wizyta w DPS i ZOL

29 lutego 2016

Potrzebują wsparcia, opieki i zainteresowania. Osoby chore 11 lutego obchodziły swoje święto. Z tej okazji wicestarosta Sabina Gorzkulla-Kotzot w imieniu swoim i starosty Macieja Sonika odwiedziła mieszkańców DPS Anna w Krapkowicach oraz Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Górażdżach. Pensjonariusze i pacjenci obu placówek otrzymali kosz witamin. Dla wielu z nich najważniejsza była jednak okazja do rozmowy i spotkania.

Chociaż zmagają się z bólem i cierpieniem to tego dnia na ich twarzach...

Powstanie Mapa Zagrożeń

Powstanie Mapa Zagrożeń

29 lutego 2016

Krapkowiccy policjanci chcą opracować “Mapę zagrożeń” w naszym powiecie. Ma ona pokazać to, co na co dzień dostrzegają mieszkańcy, a czego mogą nie widzieć funkcjonariusze. Miejsca niebezpieczne będzie można wskazać podczas Debaty Społecznej, która odbędzie się 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach.

Debata ma być etapem konsultacji społecznych na podstawie, których policjanci dowiedzą się m.in czy mieszkańcy rzeczywiście czują się bezpiecznie, w których miejscach brakuje patroli, a...