Radość pacjentek ważniejsza… niż podwyżka

Profesjonalna, opiekuńcza i uśmiechnięta - taka powinna być położna na medal. Czy na to wyróżnienie zasługuje Agnieszka Sczakiel? Zdaniem pacjentek krapkowickiego szpitala bez najmniejszych wątpliwości. To za ich sprawą mieszkanka Gogolina została nominowana do plebiscytu, w którym wybierane są najlepsze położne w kraju. Sama twierdzi, że dla niej największa nagrodą jest każdy kolejny niemowlak, który pojawi się na świecie.

Jest położną z zawodu i zamiłowania. Swoją pracę wykonuje od 10 lat. Liczby porodów, w których uczestniczyła nie sposób zliczyć. Podobnie zresztą jak liczby zadowolonych pacjentek.

Największa radość jest wtedy, kiedy pacjentki do nas wracają, bo to wyraz ogromnego zaufania- mówi Pani Agnieszka.

Jak wielokrotnie podkreślał prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia Marcin Misiewicz - wysoka liczba narodzin, jaką utrzymujemy w ostatnich latach to doskonałe warunki, świetny sprzęt, ale przede wszystkim kadra. Ludzie tworzą atmosferę i sprawiają, że moment porodu przebiega łatwiej.

Dla kobiet najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Staram się każdą pacjentkę traktować indywidualnie, bo poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu - tłumaczy położna. Moja praca to moja pasja.To właśnie chęć niesienia pomocy i odpowiedzialność za życie oraz zdrowie moich podopiecznych powoduje, że mimo wielu trudności, zmęczenia i obciążenia psychicznego codziennie od nowa podejmujemy nasze zadania.

Agnieszka Sczakiel nie wyobraża sobie wykonywania innego zawodu. Jak mówi - zostanie w nim aż do emerytury. - Chociaż pod względem stażu jestem stosunkowo młodą położną, to jednak cały czuje wielką potrzebę pokazywania, że macierzyństwo to wspaniały okres w życiu każdej kobiety.

Zdaniem pacjentek krapkowickiego szpitala jej postawa powinna zostać nagrodzona w plebiscycie Położna na Medal.

Uśmiech i profesjonalizm Pani Agnieszki powoduje, że chwilowo gorsze samopoczucie szybko przechodzi- przyznaje jedna z pacjentek.

O tym, czy Agnieszka Sczakiel otrzyma zaszczytny tytuł zadecydują internauci. Głosowanie odbywa się poprzez stronę http://www.poloznanamedal2016.pl. Bezpośredni link do głosowania można znaleźć na facebook’owym fanpage’u powiatu krapkowickiego.