Kompas Gospodarczy w sercu Opolszczyzny

Ponad stu przedstawicieli firm z regionu uczestniczyło w spotkaniu pod nazwą Kompas Gospodarczy w sercu Opolszczyzny, które odbyło się na Zamku w Mosznej. Wydarzenie zainicjowane przez powiat krapkowicki przy współpracy z Opolską Izbę Gospodarczą jest okazją do wymiany doświadczeń, sieciowania, ale też dyskusji o problemach i pomysłach o tym, jak je rozwiązać.

Uczestnicy spotkania, a byli to prezesi, dyrektorzy i przedstawiciele firm z terenu powiatu krapkowickiego oraz członkowie i sympatycy OiG ,mogli dowiedzieć się między innymi o zmianach form opodatkowania, zasadach odliczania składki zdrowotnej, zmianach w przepisach prawach pracy, czy wsparciu przedsiębiorców ze środków Powiatowego Urzędu Pracy.

Jako powiatowy szczebel samorządu mamy mało narzędzi, żeby wspierać rozwój gospodarczy, bo to nie my ustalamy podatki i to nie my mamy tereny inwestycyjne. Możemy stworzyć za to jak najlepszy klimat inwestycyjny i to w oparciu o dialog i wsłuchiwanie się w oczekiwania robimy.

Pobierz prezentacje ze spotkania: