A A A Wersja kontrastowa
Puszka zapełniona, śniadania rozdane. Dobro wraca ze zdwojoną siłą!

Śniadania przygotowywane przez Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznego „Anna” na rzecz 2-letniego Pascala Boronowskiego rozeszły się jak… przysłowiowe świeże bułeczki. Zamówienia na wszystkie 100 porcji złożono w raptem jeden dzień. To niesamowite, że tak wiele osób chciało włączyć się do akcji. Dzięki temu kolejne pieniądze trafią na dalsze leczenie chłopca, cierpiącego na wrodzoną łamliwość kości. 

Pomysł na zbierania pieniędzy na rzecz Pasca Boronowskiego narodził się...

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

225 lat temu w Polsce uchwalono Konstytucję, która była pierwszym tego typu dokumentem w Europie. Rocznica tego wydarzenia powinna być dla każdego z nas powodem do dumy i okazją do radosnego świętowania. Tak też było podczas uroczystości w powiecie krapkowickim. Jak podkreślał pod pomnikiem Ofiarom Wojen i Przemocy starosta krapkowicki Maciej Sonik- w obecnej sytuacji i przy wszelkich podziałach trzeba pamiętać, że to święto ustanowiono po to, aby łączyć.

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od...

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły?

 

Kończycie gimnazjum i nie podjęliście jeszcze decyzji dotyczącej dalszego kształcenia? Koniecznie zapoznajcie się z ofertami szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat krapkowicki. Na plakatach-przewodnikach, możecie znaleźć informacje na temat kierunków, zajęć dodatkowych i terminów rekrutacji. Chcecie wiedzieć więcej? Odwiedźcie strony internetowe, albo po prostu wybierzcie się do naszych placówek.Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach Zespół Szkół Zawodowych im.Piastów...

Zarządzenie o umieszczaniu flag podpisane

Biało-czerwona to symbol zwycięstwa i wolności, który powinien towarzyszyć nam przy wydarzeniach ważnych dla całego narodu, jak również istotnych lokalnie. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej starosta krapkowicki Maciej Sonik, podpisał zarządzenie o umieszczaniu flagi na budynku starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu. Od teraz flagi na powiatowych obiektach dumnie będą powiewać częściej niż tylko w czasie świąt państwowych i narodowych.

Zgodnie z zarządzeniem biało-czerwona...