A A A Wersja kontrastowa
Zarząd Powiatu Krapkowickiego z absolutorium!

Skąd się biorą pieniądze w budżecie powiatu? Na co je wydajemy? Ile kosztują konkretne zadania, takie jak remont dróg i chodników? O tym starosta krapkowicki Maciej Sonik mówił podczas sprawozdania finansowego za rok 2015 w trakcie wtorkowej Sesji Rady Powiatu Krapkowickiego. Radni przyjęli je bez głosu sprzeciwu.

Wykonanie budżetu zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Rewizyjną oraz Regionalną Izbę Obrachunkową. Podczas sesji starosta postanowił zreferować budżet za sprawą prezentacji...

Radość pacjentek ważniejsza… niż podwyżka

Profesjonalna, opiekuńcza i uśmiechnięta - taka powinna być położna na medal. Czy na to wyróżnienie zasługuje Agnieszka Sczakiel? Zdaniem pacjentek krapkowickiego szpitala bez najmniejszych wątpliwości. To za ich sprawą mieszkanka Gogolina została nominowana do plebiscytu, w którym wybierane są najlepsze położne w kraju. Sama twierdzi, że dla niej największa nagrodą jest każdy kolejny niemowlak, który pojawi się na świecie.

Jest położną z zawodu i zamiłowania. Swoją pracę wykonuje od 10 lat....

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Wakacje to czas wypoczynku, wycieczek, czy częstych wypadów nad wodę. Bez względu na to jak zamierzamy zorganizować naszym dzieciom zarówno tym młodszym jak prawie dorosłym nadchodzące dwa miesiące, powinnyśmy przyłożyć dużą uwagę do ich bezpieczeństwa.  Pamiętajmy, że nawet powtarzane do znudzenia hasła - uważaj na siebie, czy prośby o informowanie o miejscu przebywania i sposobie spędzania czasu, mają znaczenie.

Co roku w wakacje na polskich droga ginie ponad 8 tys. osób, wśród nich sporą...