Żyrowik po raz dziesiąty!

Piękne widoki, świetna atmosfera i niełatwa trasa, to klucz do sukcesu Gali Sportu Żyrowik. W tym roku odbyła się ona już po raz dziesiąty.  W porównaniu do pierwszej odsłony - dziś jest o wiele więcej konkurencji niż wtedy, więcej też jest chętnych, do tego aby stanąć na starcie. Są nawet tacy, którzy rywalizują we wszystkich możliwych konkurencjach, a przecież trasa samego Cross Duathlonu wynosi aż 32 kilometry!

Najmłodszego zawodnika, który wystartował w tej edycji imprezy nie było na świecie, kiedy odbywało się kilka pierwszych edycji Żyrowika. Są jednak tacy, którzy swoje siły na różnych trasach mierzą od samego początku. Do Żyrowej zjeżdżają całe rodziny, aby aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić. Przede wszystkim jednak po to, żeby sprawdzić wytrzymałość swojego organizmu i zmierzyć się ze samym sobą. Najmłodsi - mowa o zawodnikach do lat 6-  mieli do pokonania 600 metrów w biegu i na rowerze, natomiast starsi w zawodach Cross Duathlonie aż 32 kilometry. Już sama obecność na mecie to dowód wielkiego zwycięstwa. Tym którzy pokonali trasę najszybciej starosta Maciej Sonik, wicestarosta Sabina Gorzkula i członek  zarządu powiatu Wojciech Kowalski wręczyli pamiątkowe statuetki i dyplomy. Jubileuszowa edycja imprezy była też okazją do podziękowań. Już podczas rozpoczęcia przypomniano o tych którzy zainaugurowali i przyczynili się do współtworzenia Żyrowika. Z rąk Helgi Bieniusy podziękowania otrzymali między innymi Zofia Piwowar i Stefan Piwowar, burmistrz Zdzieszowic Sybilla Zimerman a także starosta krapkowicki Maciej Sonik i wicestarosta Sabina Gorzkulla. Z kolei na zakończenie jeszcze przed ukrojeniem jubileuszowego tortu, starosta podziękował organizatorom i dobrym duchom imprezy - Piotrowi Orianowi, jego żonie Annie oraz Heldze Bieniusie. Powiat krapkowicki co roku finansowo wspiera organizację wydarzenia.