Zarządzenie o umieszczaniu flag podpisane

Biało-czerwona to symbol zwycięstwa i wolności, który powinien towarzyszyć nam przy wydarzeniach ważnych dla całego narodu, jak również istotnych lokalnie. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej starosta krapkowicki Maciej Sonik, podpisał zarządzenie o umieszczaniu flagi na budynku starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu. Od teraz flagi na powiatowych obiektach dumnie będą powiewać częściej niż tylko w czasie świąt państwowych i narodowych.

Zgodnie z zarządzeniem biało-czerwona będzie umieszczana na budynku starostwa i jednostek organizacyjnych również podczas Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych (1 marca), Dnia Europy (9 maja), Dnia Wolności i Praw Obywatelskich (4 czerwca), rocznicy wybuchu powstania warszawskiego (1 sierpnia), rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych (31 sierpnia) oraz w ostatnią niedzielę stycznia dla uczczenia Tragedii Górnośląskiej 1945 r. W ten sposób, każdy, niezależnie od poglądów, znajdzie dla siebie święto, w którym może wywiesić biało-czerwoną.

Przy wywieszaniu flagi należy pamiętać, aby była ona czysta, wyprasowana i niezniszczona. Należy umieścić ją na drzewcu w taki sposób, aby nie dotykała ziemi czy podłogi i na tyle solidnie, aby nie zerwał jej wiatr.  Nie powinno się też wywieszać flagi z godłem, gdyż jest ona zastrzeżona wyłącznie dla grup podmiotów określonych w ustawie (placówki dyplomatyczne, lotniska, samoloty cywilne podczas lotów za granicą, kapitanaty portów, na statkach morskich)" - co określa protokół flagowy opracowany przez Komisję Heraldyczną.