Uczciwość na celujący

Ile problemów przysporzyć może zagubiony portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi – wiedzą wszyscy, którym przykra sytuacja zdarzyła się przynajmniej raz w życiu. Dlatego tym bardziej godna naśladowania jest postawa dwóch 12-letnich mieszkanek Krapkowic.Dziewczyny podczas popołudniowego spaceru znalazły portfel i oddały go do Biura Rzeczy Znalezionych. Chociaż Agata i Weronika obecnie przebywają na feriach, to sprawdzian z uczciwości zdały na szóstkę.

Ustalenie właścicielki portfela nie było trudne. W środku znajdowały się jej wszystkie dokumenty. Po informacji, że portfel wraz z zawartością jest w Biurze Rzeczy Znalezionych na pewno odetchnęła z ulgą. W całej tej sprawie duży szacunek budzi zachowanie 12-latek, które portfel do krapkowickiego starostwa dostarczyły. Agata i Weronika ani przez chwilę nie wahały się co z nim zrobić.

Od razu zadzwoniliśmy na policję, a tam dostaliśmy informację, że przedmiot należy odnieść do starostwa- tłumaczą nastoletnie bohaterki.

Dla wielu osób to zwykły odruch przyzwoitości. Należy jednak pamiętać, jak rzadko mamy do czynienia z podobnymi zachowaniami, nawet wśród dorosłych. Dlatego rodzicom nastolatek składamy gratulacje, a postawa Agaty i Weroniki z pewnością zostanie nagrodzona.