Strefa Kibica i Światowe Dni Młodzieży - trwają przygotowania

Dni Młodzieży i Euro 2016 to dwa wydarzenia, które w tym roku skupiają uwagę całego świata. Emocje z nimi związane poczuć będzie można również w powiecie krapkowickim. Od 11 czerwca rywalizację piłkarzy będziemy obserwować na wielkim telebimie, z kolei pod koniec lipca w sercu Opolszczyzny gościć będzie młodzież uczestnicząca w ŚDM.

Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami. Jak już informowaliśmy - w sercu Opolszczyzny spotkamy się w Strefie Kibica. We wtorek 12 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego starosta, wicestarosta, burmistrz Krapkowic, pracownicy starostwa oraz magistratu dyskutowali o szczegółach tego wydarzenia. Jedno jest pewne - będzie się działo. Zapowiada się miesiąc pełen atrakcji, sportowych emocji i mam nadzieję - długiej przygody biało-czerwonych z Mistrzostwami Europy! Program imprezy niebawem.

Podczas spotkania rozmawiano też o organizowanych w Krakowie od 27 do 31 lipca Światowych Dniach Młodzieży. Również w naszym powiecie nocować i przebywać będzie młodzież z całego świata. Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach przyjmie aż 1300 młodych ludzi z Francji. Na naszym terenie będzie gościł też prymas tego kraju. To wydarzenie wymaga przemyślanych rozwiązań logistycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo i wyżywienie dla uczestników. Dlatego też ubiegły tydzień nie skończył się na jednym spotkaniu w tej sprawie. W piątek samorządowcy powiatu krapkowickiego i gminy Krapkowice, tym razem również w gronie ks. proboszcza parafii św. Mikołaja Krzysztofa Pustela kontynuowali rozmowy. Wiadomo już, że młodzież z Francji przebywać będzie w Krapkowicach jednego dnia - w niedzielę (31 lipca).  Nad bezpiecznym przebiegiem ich pobytu czuwać będzie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zapowiada się dzień pełen atrakcji również dla mieszkańców Krapkowic. Na krapkowickich błoniach zobaczymy np. historyczną rekonstrukcję Chrztu Polski, ale zatańczymy także wspólnego poloneza na 1050 osób!