Strażacy świętowali - mają powody do zadowolenia

Praca strażaków z krapkowickiej jednostki została doceniona i wyróżniona. Dowodem jest liczba medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie, przyznanych podczas piątkowych powiatowych uroczystości z okazji ich święta. Dla wielu naszych strażaków dodatkową nagrodą był fakt, że gratulacje otrzymali z rąk swojego byłego szefa, a teraz Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej Marka Kucharskiego.

Ogromne zaufanie społeczne, jakim darzona jest praca strażaków pozostaje niezmienne. Wpływ na to ma zapewne coraz lepsza skuteczność, sprzęt i szybki czas dojazdu. Tylko w ubiegłym roku w naszym powiecie strażacy przystępowali do działań aż w 562 zdarzeniach.

Możecie być dumni ze swojej służby, a jednocześnie mając tak duże zaufanie społeczne przyjmujecie na swoje barki pewnego rodzaju zobowiązanie. Życzę Wam tyle samo powrotów, ile wyjazdów. Przekażcie podziękowania na rzecz Waszych rodzin, które są częścią tej służby - zwrócił się do strażaków starosta krapkowicki Maciej Sonik.

Gratulacje i podziękowania przekazali też obecni samorządowcy oraz przedstawiciele innych uczestniczących w wydarzeniu służb, między innymi policji, wojska i nadleśnictwa. Odznakami, medalami, nagrodami pieniężnymi oraz awansami wyróżniono aż 22 osoby. Wśród nich znaleźli się również ochotnicy oraz osoby wspomagające strażaków.

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został starosta krapkowicki Maciej Sonik.

Podczas uroczystości jeszcze raz złożono podziękowania Markowi Kucharskiemu, przez 5 lat kierującemu jednostką, a także Maciejowi Zającowi, który podobnie jak jego przełożony swoją karierę zawodową będzie kontynuował w stolicy województwa.