Skorzystaj z bezpłatnych porad!

Masz problem natury prawnej? Skorzystaj z darmowych porad. Od 1 stycznia Starostwo Powiatowe w Krapkowicach stwarza taką możliwość.

Jeżeli masz wątpliwości z zakresu prawa pracy, chciałbyś wiedzieć z czym wiąże się rozpoczęcia działalności gospodarczej, albo potrzebujesz pomocy w tematach związanych ze sprawami karnymi, administracyjnymi, rodzinnymi, czy prawa podatkowego – zgłoś się do jednego z trzech naszych punktów – w Krapkowicach, Zdzieszowicach, bądź Strzeleczkach!

Z pomocy skorzystać może młodzież do 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej, osoby, które ukończyły 65 lat, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatanci oraz weterani.

Ponadto, z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną

Biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się porady Rzecznika Praw Konsumentów, jesteśmy przekonani, że również możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych pomoże naszym mieszkańcom w wielu istotnych sprawach – mówi starosta krapkowicki Maciej Sonik. Faktem jest, że w ostatnich latach Rzecznik Praw Konsumentów miała ręce pełne roboty, bo mieszkańcy widząc skuteczność Małgorzaty Płaszczyk-Waligórskiej przychodzili z wieloma różnymi tematami. Teraz wszystkie te osoby, które nie borykały się z problemami natury konsumenckiej, będą mogły skorzystać z profesjonalnej obsługi prawnej. Punkty w których udzielane są porady zostały stworzone w trzech miejscach. Nieodpłatnej pomocy od 1 stycznia udzielają adwokaci i radcy prawni. Można z niej skorzystać, jeżeli ma się problemy z komornikiem, alimentami, albo np. nierozwiązaną sprawą spadkową. Zakres pomocy jest spory, a jeżeli ma się wątpliwości to można przyjść do miejsca pełnienia dyżurów i tam pozyskać odpowiedź w tej kwestii. (Szczegółowe godziny dyżurowania na infografice). Co ważne, pomoc prawna nie jest udzielana telefonicznie. Więcej informacji na temat nieodpłatnej pomocy prawnej można znaleźć na stronie powiatu krapkowickiego w temacie ‘Nieodpłatna pomoc prawna” oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.