Powstanie Mapa Zagrożeń

Krapkowiccy policjanci chcą opracować “Mapę zagrożeń” w naszym powiecie. Ma ona pokazać to, co na co dzień dostrzegają mieszkańcy, a czego mogą nie widzieć funkcjonariusze. Miejsca niebezpieczne będzie można wskazać podczas Debaty Społecznej, która odbędzie się 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach.

Debata ma być etapem konsultacji społecznych na podstawie, których policjanci dowiedzą się m.in czy mieszkańcy rzeczywiście czują się bezpiecznie, w których miejscach brakuje patroli, a gdzie np. powinien pojawić się monitoring. Uzyskane odpowiedzi posłużą stworzeniu mapy miejsc niebezpiecznych.

- Nie chodzi o to, aby te miejsce były omijane szerokim łukiem, ale o to, aby poczucie bezpieczeństwa w nich wzrastało – wyjaśnia rzecznik krapkowickiej policji Jarosław Waligóra.

Spotkanie, na które zapraszają Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach Przemysław Ilnicki oraz Starosta Krapkowicki Maciej Sonik odbędzie się 18 lutego o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej krapkowickiego starostwa. Debata odbywać będzie się w czterech blokach- bezpieczeństwo i przestępczość w powiecie krapkowickim, koncepcja współpracy w ramach mapy zagrożeń, dyskusja z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców oraz omówienie wniosków i podsumowanie.