Pomagali na sportowo i z uśmiechem

5080 złotych, dziesiątki wylanych kropli potu oraz szeroki uśmiech na twarzach zarówno uczestników jak i obserwatorów. Wszystko to z myślą o cierpiącym na wrodzoną łamliwość kości – Pascalu Boronowskim. Sobotnie popołudnie stało w powiecie krapkowickim pod znakiem imprezy charytatywnej #UśmiechDlaPascala.

Pozytywna energia wypełniła hala sportową im Władysława Piechoty już o godzinie 13:00. W trzech blokach Maratonu Fitness można było zatańczyć Zumbę, wziąć udział w treningu wielostawowym – BOOTCAMP, a na koniec zmierzyć się w bitwie na ćwiczenia ruchowe. Wszystko pod okiem instruktorów klubów Synergia i Atleta. Zadanie do łatwych nie należało, ale uśmiech, jak przystało na nazwę imprezy nie schodził z twarzy uczestników.

Nie zabrakło go, podobnie jak energii również w drugiej części charytatywnego spotkania w powiecie krapkowickim.  Na parkiecie otmęckiej hali pojawili się szczypiorniści II-ligowych ASPR Zawdzkie i OSiR Komprachcice. Mecz zakończył się wynikiem 40:35.

Prawdziwie widowisko czekało jednak na kibiców w kolejnym spotkaniu.  Do walki stanęły drużyny All Stars Krapkowice i Ks Otmęt Krapkowice. Publiczność nie miała powodów do narzekań. Zarówno doświadczone szczypiornistki, jak i te obecnie reprezentujące barwy naszego miasta twardo walczyły o każdy punkt. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 21:24 dla Otmętu Krapkowickie.

Nie same zmagania i wynik były ważne, a cel imprezy. Podczas zbiórki publicznej na rehabilitację Pascala Boronowskiego zebrano 5080 złotych i 20 euro.  To pomoże chłopcu i jego rodzicom w leczeniu oraz rehabilitacji.

Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta krapkowicki Maciej Sonik oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania sportowej imprezy w hali widowiskowo – sportowej w Krapkowicach. Jesteśmy przekonani, że ta energia, którą podczas sobotniego popołudnia podzielili się zawodnicy, trenerzy i blisko 300 uczestników doda Pascalowi sił do dalszych zmagań.