Literacki debiut krapkowiczanina

Lux Aeterna – Wieczne Światło to tytuł książki debiutującego na rynku wydawniczym, urodzonego w Krapkowicach Mike’a Wysocky. Tłumacz, podróżnik, pasjonat futurologii, z wykształcenia aktor, a teraz również pisarz, wkracza w literacki świat pierwszą częścią trylogii o istocie bytów wplecionej w  sens istnienia Wszechświata.

Mike Wysocky, to postać która sama spokojnie mogłaby posłużyć do napisania książki. Od 11 lat przebywa na emigracji. Chwilę spędził w Maryslii, a obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Niektórzy czytelnicy pamiętają zapewne jego podróż autostopem dookoła M. Śródziemnego. Opisywał wtedy losy swoje oraz towarzyszącego mu w przygodzie fotografa. Przeżycia z wyprawy miały znaleźć się w „twardej okładce”. Uniemożliwiła to jednak blokada granicy marokańsko-algierskiej. Niemniej pisania postanowił nie porzucać.

Po powrocie do Europy stopem dojechał do stolicy naszego kraju. W Warszawie osiadł na kolejne trzy lata. Jak mówi – tam zaczął rozmyślać o powieści Science-fiction. W 2013 roku rozpoczął sporządzać notatki. Książka z licznymi przerwami, przygotowaniem materiału, pracą w terenie i procesem wydawniczym powstawała ponad dwa lata. Pisanie zakończył w maju ubiegłego roku.

Lux Aeterna – Wieczne Światło to książka inspirowana Gwiezdnym Wojnami, Star Trek’ekiem, gwiazdami, kosmosem i przyszłością. – Te treści od zawsze mnie fascynowały. W szkole  bardziej od „języka polskiego” lubiłem biologię, fizykę, astronomię i geografię – tłumaczy Wysocky.

Więcej o książce i jej autorze będzie można dowiedzieć się przy okazji „Wieczoru z pisarzem”, który odbędzie się 26 lutego o godzinie 18:00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Już teraz zapraszamy!