Dzień Zdrowia w krapkowickim starostwie

Zmierz ciśnienie tętnicze, sprawdź wzrost i wagę, przebadaj poziom glukozy we krwi. Już w najbliższy czwartek w godzinach od 10.00  14.30 odbędzie się akcja profilaktyczna pod nazwą Dzień Zdrowia w krapkowickim starostwie. Pracownicy Krapkowickiego Centrum Zdrowia i sanepidu przeprowadzą bezpłatne badania. Skorzystać z nich będą mogli wszyscy mieszkańcy odwiedzający Starostwo Powiatowe w Krapkowicach, przy ulicy Klińskiego 1.

Jak tłumaczy dyrektor Sanepidu Kazimierz Łukawiecki - chcemy trafiać z taką akcją profilaktyczną do różnych miejsc na terenie powiatu, między innymi do zakładów pracy. W myśl znanej powszechnie prawy - lepiej zapobiegać niż leczyć. Proponowane przez nas badania są bardzo podstawowe, niemniej czasami nawet najbardziej czytelne ostrzeżenia, które wcześniej wysyła nam organizm są lekceważone. Dlatego warto na chwilę przystanąć, dać sobie zmierzyć tzw. poziom cukru, czy ciśnienie - mówi Łukawiecki.

Wszystkie badania prowadzone w krapkowickim starostwie będą bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!