A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Nagrali płytę, aby pomagać

W okresie świąt warto się dzielić tym, co mamy najlepsze – mówią uczniowie Zespołu Szkół im. Kilińskiego w Krapkowicach. Sami pod okiem pedagogów postanowili podzielić się swoimi talentami, a także zorganizować kiermasz i wesprzeć Dom Pomocy Społecznej Anna. Efekt jest niesamowity. 150 przygotowanych płyt rozeszło się w dwa dni, a kiermasz odwiedzały całe rodziny.

Pracowali dwa tygodnie, a efekt w postaci 6 świątecznych piosenek i kolęd można zobaczyć na wydanej płycie. Można ją kupić w...

O tradycjach i mijającym roku

Jak wygląda śląska wigilia, czy do św. Mikołaja pisze się jeszcze listy i jak to było ‚pierwyj’? Członkinie Związku Śląskich Kobiet Wiejskich z terenu Opolszczyzny i Raciborszczyzny  odbyły w Straduni przedświąteczne spotkanie. Były kolędy, podsumowanie tego, co zdarzyło się w ostatnich 12 miesiącach i opowieści o tym, jak święta zmieniły się na przestrzeni lat.

Dla każdej z gospodyń domu przedświąteczny czas jest bardzo gorący. Trzeba posprzątać, potrawy przygotować, a poza tym członkinie...

Droga do bezpieczeństwa

Ostatnie lata to czas wzmożonej aktywność powiatu krapkowickiego w zakresie poprawy jakości infrastruktury na drogach powiatowych. Tylko w ubiegłym roku zrealizowano kilkadziesiąt zadań dotyczących dróg i chodników. Największe opiewało na przeszło 2 mln zł. W nadchodzących miesiącach powiat zamierza zrealizować kolejne ważne zadania, na czele z budową ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych Kamień Śląski – Gogolin i Gogolin – Chorula.

Działania w zakresie modernizacji, przebudowy, czy budowy od...

O HiV i AIDS warto wiedzieć!

Czy wirusa HIV nabywa się na całe życie? Jak długo jest on groźny, jeśli znajdzie się poza organizmem człowieka? Jak, pamiętając o AIDS udzielać pierwszej pomocy? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na te pytanie sprawiłaby młodym ludziom spore kłopoty. Dziś, dzięki nauczycielom, dużej dostępności do informacji, ale też organizowanych rok rokrocznie konkursom o tej tematyce świadomość uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znaczącą się zwiększyła.

W tegoroczny konkursie organizowanym...