A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Klucz do sukcesu KCZ

Klucz do sukcesu KCZ

29 luty 2016

Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra to wyróżniki szpitala Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Ubiegły rok stał w placówce pod znakiem dalszego stabilnego rozwoju oraz poszerzania oferty.  Ten ma być podobny. Nadal świetną liczbę narodzin notuje oddział położniczy, ale „znaków firmowych” szpitala jest znacznie więcej.

Oddział położniczy Krapkowickiego Centrum Zdrowia nie zwalnia tempa.  W ubiegłym roku doszło w nim do 621 narodzi. Chociaż nie udało się poprawić rekordu – przede wszystkim ze...

Pomagali na sportowo i z uśmiechem

5080 złotych, dziesiątki wylanych kropli potu oraz szeroki uśmiech na twarzach zarówno uczestników jak i obserwatorów. Wszystko to z myślą o cierpiącym na wrodzoną łamliwość kości – Pascalu Boronowskim. Sobotnie popołudnie stało w powiecie krapkowickim pod znakiem imprezy charytatywnej #UśmiechDlaPascala.

Pozytywna energia wypełniła hala sportową im Władysława Piechoty już o godzinie 13:00. W trzech blokach Maratonu Fitness można było zatańczyć Zumbę, wziąć udział w treningu wielostawowym –...

900 osób skorzystało z pomocy PUP

50 nowych miejsc pracy dla osób młodych może powstać w powiecie krapkowickim. Wszystko za sprawą instrumentu, wprowadzonego w Powiatowym Urzędzie Pracy, który pozwoli na refundację przez 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki ubezpieczenia społecznego. Rozwiązanie kierowane jest dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Co dla pozostałych? Dyrektor PUP zapewnia, że i dla nich wachlarz pomocy jest spory.

W Urzędzie Pracy szanse na znalezienie zatrudnienia,...

Plan zimowego utrzymania dróg

Śnieg i ujemna temperatura to sprawdzian dla osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg. Często aura pogarsza się gwałtownie, a wtedy dojazd do własnej posesji, czy wyjazd do pracy jest znacznie utrudniony. W takich sytuacjach warto wiedzieć, do kogo się zgłosić, aby sytuacje rozwiązać. Powiat krapkowicki ma w swoim zarządzaniu 143 kilometry dróg. Ich wykaz oraz numery na które należy zgłosić w przypadku jakiegokolwiek problemu przedstawiamy poniżej.

O tym jak niebezpieczna jest jazda po...