A A A Wersja kontrastowa

Informujemy, iż do dnia 30 sierpnia 2017 r. (środa) trwa nabór wniosków w ramach Modułu I pilotażowego programu "Aktywny samorząd", finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

UWAGA
Wniosek o uzyskanie dofinansowania w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, należy złożyć do samorządu powiatowego właściwego dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy (w przypadku Powiatu Krapkowickiego do Starostwa Powiatowego w Krapkowicach ul. Kilińskiego 1).

Przez ...

Lada dzień ruszy największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu krapkowickiego - przebudowa ulicy Góry św. Anny w Zdzieszowicach. Działania będą prowadzone od skrzyżowania z ulicą Fabryczną do ronda na skrzyżowaniu dróg Zdzieszowice -Leśnica i Zdzieszowice - Żyrowa.

Czas inwestycji to około 90 dni. W trakcie jej realizacji wprowadzona zostanie reorganizacja ruchu. 

W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek na długości nieco ponad kilometra, wyremontowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy,...

1 sierpnia obchodzimy  73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to na trwałe wpisało się w pamięć historyczną Polaków i zyskało wymiar jednego z najbardziej znaczących symboli w polskiej tradycji historyczno-patriotycznej.

Powstanie Warszawskie było największym zrywem militarnym w czasach II wojny światowej. Nierówna walka trwała 63 dni. Bitwa o Warszawę przyniosła zagładę miasta, śmierć około 150 tys. osób i wypędzenie reszty mieszkańców stolicy.

Symbolicznie nawiązując do...

• unikajmy wychodzenia na zewnątrz między 10:00 a 17:00, czyli wtedy, gdy temperatura jest najwyższa;
• unikajmy nadmiernego nasłonecznienia i opalania;
• używajmy kremów ochronnych;
• chrońmy dzieci przed nadmiernym przegrzaniem, nasłonecznieniem i odwodnieniem;
• w upalne dni nie zostawiajmy w samochodzie dzieci, zwierząt, a także materiałów łatwopalnych;
• jeśli musimy przebywać na zewnątrz, pamiętajmy o przewiewnym, ale zakrywającym możliwie największą powierzchnię skóry ubraniu, oraz o...