A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Strażacy świętowali - mają powody do zadowolenia

Praca strażaków z krapkowickiej jednostki została doceniona i wyróżniona. Dowodem jest liczba medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie, przyznanych podczas piątkowych powiatowych uroczystości z okazji ich święta. Dla wielu naszych strażaków dodatkową nagrodą był fakt, że gratulacje otrzymali z rąk swojego byłego szefa, a teraz Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnej Marka Kucharskiego.

Ogromne zaufanie społeczne, jakim darzona jest praca strażaków pozostaje niezmienne. Wpływ na to ma...

Ks Krapkowice przypieczętował awans

Chociaż przed meczem wydawało się, że zwycięstwo to tak naprawdę formalność, trzeba było ją przypieczętować. Ks Krapkowice podejmował na własnym boisku ostatnią w tabeli LZS Ścinawę Nyską. Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale zwycięstwo i wielka feta po końcowym gwizdku była dla kibiców zdecydowanie ważniejsze. W przyszłym sezonie nasza drużyna zagra w IV lidze.

Do 19 minuty mecz przebiegał bardzo nerwowo. Zawodnicy KS Krapkowice nie oddali właściwie żadnego strzału na bramkę. Spragnieni...

Przed królową nauk nie muszą czuć respektu

Popularyzowanie królowej nauk, wyłonieni talentów i kształcenie umiejętności rozwiązywania praktycznych zagadnień, to cele jakie przyświecają Krapkowickiemu Konkursowi Matematycznemu im. dr Tadeusza Knysza dla uczniów gimnazjum.  W tym roku odbyła się już jego IX edycja.  Do zmagań  stanęło 36 uczniów.

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego gościł uczniów z Publicznych Gimnazjów nr 1 i 2 w Krapkowicach, a także ze Zdzieszowic i  Walec. Z każdej ze szkół startowały drużyny dwuosobowe reprezentujące...