A A A Wersja kontrastowa
Co na mapie zagrożeń?

Jak będzie wyglądała Mapa Zagrożeń powiatu krapkowickiego? Debata Społeczna, w której uczestniczyli funkcjonariusze, samorządowcy, przedstawiciele jednostek i licznie zgromadzeni mieszkańcy pokazała, że poza konkretnymi miejscami, w których częściej powinny pojawiać się patrole, w pojęciu bezpieczeństwa mieszczą się również np. kwestie związane z ruchem drogowym. To ważne wskazówki, bo kształt narzędzia w postaci mapy ma pozwolić policji na jeszcze sprawniejsze działania.

Debata to pierwszy...

Z wizyta w DPS i ZOL

Z wizyta w DPS i ZOL

29 luty 2016

Potrzebują wsparcia, opieki i zainteresowania. Osoby chore 11 lutego obchodziły swoje święto. Z tej okazji wicestarosta Sabina Gorzkulla-Kotzot w imieniu swoim i starosty Macieja Sonika odwiedziła mieszkańców DPS Anna w Krapkowicach oraz Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Górażdżach. Pensjonariusze i pacjenci obu placówek otrzymali kosz witamin. Dla wielu z nich najważniejsza była jednak okazja do rozmowy i spotkania.

Chociaż zmagają się z bólem i cierpieniem to tego dnia na ich twarzach...

Powstanie Mapa Zagrożeń

Krapkowiccy policjanci chcą opracować “Mapę zagrożeń” w naszym powiecie. Ma ona pokazać to, co na co dzień dostrzegają mieszkańcy, a czego mogą nie widzieć funkcjonariusze. Miejsca niebezpieczne będzie można wskazać podczas Debaty Społecznej, która odbędzie się 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach.

Debata ma być etapem konsultacji społecznych na podstawie, których policjanci dowiedzą się m.in czy mieszkańcy rzeczywiście czują się bezpiecznie, w których miejscach brakuje patroli, a...

Uczciwość na celujący

Ile problemów przysporzyć może zagubiony portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi – wiedzą wszyscy, którym przykra sytuacja zdarzyła się przynajmniej raz w życiu. Dlatego tym bardziej godna naśladowania jest postawa dwóch 12-letnich mieszkanek Krapkowic.Dziewczyny podczas popołudniowego spaceru znalazły portfel i oddały go do Biura Rzeczy Znalezionych. Chociaż Agata i Weronika obecnie przebywają na feriach, to sprawdzian z uczciwości zdały na szóstkę.

Ustalenie właścicielki...