Uwaga Wnioskodawcy! zmiany programu Aktywny samorząd - przywrócono dofinansowania na wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonał modyfikacji dokumentu pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2019 roku (tekst jednolity dokumentu do pobrania poniżej), w tym m.in. podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I Obszar C zadanie 1.

Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w ramach Obszaru C zadanie 1:

- znaczny stopień niepełnosprawności lub w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności,

- zatrudnienie lub nauka lub potwierdzone opinią eksperta PFRON rokowania uzyskania zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie,

- wiek do lat 18 lub wiek aktywności zawodowej lub zatrudnienie,

- dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi do 10.000,00 zł, przy minimalnym wkładzie własnym 10% ceny brutto wózka.

Informujemy, iż nabór wniosków w ramach Modułu I pilotażowego programu "Aktywny samorząd", finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych trwa do dnia 31 sierpnia 2019 r.

Wniosek o uzyskanie dofinansowania w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I Obszar C Zadanie 1 (do pobrania poniżej), należy złożyć do samorządu powiatowego właściwego dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy (w przypadku Powiatu Krapkowickiego do Starostwa Powiatowego w Krapkowicach ul. Kilińskiego 1).

Przez miejsce zamieszkania – należy rozumieć, zgodnie z normą kodeksu cywilnego (art. 25 KC) miejscowość, w której wnioskodawca przebywa z zamiarem stałego pobytu, będąca ośrodkiem życia codziennego wnioskodawcy, w którym skoncentrowane są jego plany życiowe (cechy ośrodka osobistych i majątkowych interesów); o miejscu zamieszkania nie decyduje jedynie fakt przebywania w określonym mieście, ale również zamiar stałego pobytu i chęć skoncentrowania swoich interesów życiowych w danym miejscu; można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.

W programie nie mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne, które posiadają wymagalne zobowiązania wobec PFRON lub wobec Realizatora programu.

Z aktualną treścią programu i dokumentów programowych pilotażowego programu „Aktywny samorząd” obowiązujących w 2019 r. zapoznać się można pod adresem: https://www.pfron.org.pl/

Do pobrania: