Powiatowy Inspektor Sanitarny powołany na nową kadencję

Liczbę realizowanych programów przez dr Kazimierza Łukawieckiego, Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego nie sposób zliczyć. To on stoi za tak nowatorskimi pomysłami jak „zabierz kleszcza do lekarza”, uruchomieniem aplikacji „pierwsza pomoc”, ale przede wszystkim za zmianą filozofii działania krapkowickiego sanepidu. Na tym zapewne nie koniec, bo w ubiegłym tygodniu otrzymał powołanie na kolejną kadencję

Działania profilaktyczne, a nie tylko karanie. Taka idea przyświecała Kazimierzowi Łukawieckiemu, kiedy w 2011 roku obejmował stanowisko dyrektor krapkowickiego sanepidu. Potwierdzeniem tego, że służbę, która kojarzyła się z kontrolami i mandatami, przemienił w instytucję, gdzie rodzą się i realizują ważne oraz nowatorskie programy dotyczące zdrowia publicznego, była przyznana przed dwoma laty prestiżowa nagroda Lider Promocji Zdrowia.

Teraz Powiatowy Inspektor Sanitarny otrzymał powołanie na kolejną kadencję.

- To wielka satysfakcja wręczyć powołanie dla osoby tak doświadczonej, profesjonalnej i dającej stuprocentową gwarancję wykonywania zadań inspekcji na najwyższym poziomie. Dr Łukawieckiemu życzę zadowolenia z wykonywanej pracy - i swojego, i wszystkich mieszkańców - mówi starosta krapkowicki Maciej Sonik.

Powiat krapkowicki wspólnie z sanepidem zrealizował w ostatnich latach wiele akcji profilaktycznych. Warto tu przypomnieć np. o działaniach takich jak „Gdy atakuje pies” mających nauczyć właściwych zachowań wobec ataku agresywnych czworonogów, czy „lusterko zdrowia” przypominających o samokontroli piersi.