Powiat krapkowicki z Laurem!

Załoga wspólny sukces to kategoria w której prestiżową nagrodę - srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji otrzymał powiat w sercu Opolszczyzny. W minionych latach kapituła złotymi laurami nagrodziła starostę krapkowickiego Macieja Sonika i wicestarostę Sabinę Gorzkullę. Nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu Opolska Izba Gospodarcza wręczyła po raz 27. Co roku, wiele z nich wędruje do naszego powiatu i tak było też podczas piątkowej gali w opolskim Okrąglaku.

Mieszkańcy, bądź osoby z powiatem związane zawodowo triumfowały w aż 10 kategoriach. Srebrne i złote Laury Umiejętności i Kompetencji otrzymali między innymi: prezes Górażdże Cement SA Ernest Jelito; sekretarz TSKN Zuzanna Donath—Kasiura; Małgorzata Marek-Badora firma Multiserwis (odpowiedzialna za klasę patronacką), Joachim Matejka Zakład Przetwórstwa Mięsnego, Maria Magosz Cukiernia Magosz, Bernard Lipka firma BENO, Agnieszka Pyka-Goldner Pyka Art Desing, Irena Jasińska Delicious HOME MADE, Ewa Brych-Nagaba obuwie Nagaba.

Ponadto odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Opolskiego” za 25 lat pracy na rzecz samorządu otrzymała wicestarosta Sabina Gorzkulla

Podczas tegorocznej gali przyznano łącznie 5 Laurów Platynowych, 11 Złotych i 37 Srebrnych. Diamentowy Laur wręczono Karolowi Cebule - przedsiębiorcy, mecenasowi sztuki i filantropowi, a Laury Kryształowe otrzymali ks. Prałat Zygmunt Lubieniecki oraz dr Dariusz Łątka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.