Powiat krapkowicki wsparł kierunek lekarski

50 tys. złotych przekazał powiat krapkowicki na powstający na Uniwersytecie Opolskim kierunek lekarski. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wyposażenie sal dydaktycznych i stworzenie zaplecza pozwalającego na jak najlepsze warunki kształcenia. Zarówno starosta krapkowicki Maciej Sonik jak i Marek Masnyk, rektor UO podkreślali, że to świetna inwestycja w przyszłość.

Jako jeden z najmniejszych powiatów w regionie rozumiemy, że powinniśmy włączyć się w wielkie realizowane wspólnie i solidarnie inicjatywy. Ta jest ważna dla rozwoju regionu, ale też dla naszego szpitala, który w ostatnim czasie stał się jednym z najlepszych w naszym województwie, a teraz wspólnie  z uczelnią może poczynić kolejny krok - mówił starosta krapkowicki Maciej Sonik podczas podpisywania umów o przekazaniu środków na kierunek lekarski Uniwersytetu Opolskiego. Starosta zadeklarował też dalszą wszechstronną pomoc.

W akcję wspierania opolskiej uczelni w uruchomieniu kierunku lekarskiego zaangażowały się zarówno lokalne samorządy jak i przedstawiciele biznesu.

Lista naszych przyjaciół ciągle się wydłuża. Jesteśmy wdzięczni, tym bardziej że powiat krapkowicki jako jeden z pierwszych zadeklarował wsparcie – podkreślił Marek Masnyk, rektor UO.

Od 1 października na nowo otwartym kierunku uczyć ma się 100 osób. 60 w systemie stacjonarnym i 40 w systemie niestacjonarnym. Adepci opolskiej medycyny mogą zapisywać się na studia do północy 5 lipca.

Studia na kierunku lekarskim prowadzone będą w tym roku akademickim na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym, a od roku akademickiego 2018/2019 na nowym Wydziale Medycyny i Nauk o Zdrowiu.