Poinformuj policjantów o tym co dzieje się w okolicy!

Kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju informacji o zagrożeniach występujących na terenie miast i powiatów całej Polski znajduje się obecnie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Chociaż działa ona od drugiej połowy ubiegłego roku, to bardzo szybko stała się dobrym sposobem do komunikowania się z policją. Również w naszym powiecie nie brakuje zaznaczonych na mapie spraw związanych z nieprawidłowym parkowaniem, czy spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą anonimowo wskazać policji miejsca potencjalnie niebezpieczne. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Jeśli jednak chcemy zaznaczyć na mapie miejsce potencjalnie niebezpieczne, należy wejść na stronę internetową mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Po otworzeniu mapy trzeba wybrać i przybliżyć miejsce, które nas interesuje. Gdy już takie wybierzemy, klikamy na plusik w czerwonym kółku w lewym dolnym rogu "Dodaj zgłoszenie" i umiejscawiamy na mapie nasze zgłoszenie. Kolejne możemy dodać dopiero po 24 godzinach.

Obecnie na mapie zagrożeń w naszym powiecie znajdują się informacje między innymi o dzikich wysypiskach w Górażdży, nadmiernie spożywanym alkoholu w parku Ligonia w Gogolinie, o żebractwie przy jednym z marketów w Krapkowicach, a także nielegalnej wycince drzew w Komornikach.

Wszystkie informacje są weryfikowane, a tam gdzie zachodzi taka konieczność patrole są prowadzone częściej.

Na mapa zagrożeń możemy wprowadzić w sumie informacje w 24 kategoriach, 15 dotyczy zdarzeń prewencyjnych, a 10 drogowych.