Niezwykły koncert mistrza fletni pana.

Edward Simoni jeden z najwybitniejszych panflecistów świata uświetnił  110. rocznicę konsekracji kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie.  Publiczność podczas koncertu usłyszała największe dzieła muzyki kościelnej i światowej. Nie zabrakło utworu Pan Träume dającego na początku lat 90 ogromną popularność artyście, ale też znanego wszystkim motywu z filmy Titanic. Koncert zgromadził w gogolińskim kościele blisko 1000 osób, kolejne 3,5 tysiąca śledziło relację „na żywo” za pośrednictwem facebook’a powiatu krapkowickiego.

Publiczność była oczarowana muzyką wypełniającą kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa płynącą z fletni pana. Z jednej strony okazja do zadumy i refleksji, z drugiej uśmiechu i muzycznej zabawy, bo twórczość artysty stylowo jest bardzo obszerna - od  klasycznej, kościelnej, rockowej, dążącej nawet w kierunku melodyczne techno i ballad rockowych. Wśród wielu wirtuozerskich wykonań podczas koncertu w Gogolinie nie zabrakło popularnej „Karolinki”.

Edward Simoni urodził się w Bytomiu, a w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu. Muzyk od lat mieszka w Niemczech – obok Gheorghe'a Zamfira uznawany jest za najwybitniejszego panflecistę świata. Na koncie ma ponad 400 występów w programach telewizyjnych. Wygrał wiele Hitparad telewizyjnych oraz radiowych.

Wydarzenie z udziałem artysty mającym na swoim koncie wiele platynowych i złotych płyt było zwieńczeniem gruntownego remontu kościoła. Niedawno został on odmalowany, a wcześniej przy wsparciu z budżetu powiatu udało się przeprowadzić remont zabytkowych organów.

- Co roku staramy się przeznaczać pewną kwotę na działania związane ochroną naszego lokalnego dziedzictwa. Kilka lat temu pieniądze przeznaczone na organy kościoła w Pisarzowicach sprawiły, że ich dźwięk znalazł się na płycie nominowanej do Fryderyków - mówi wicestarosta Sabina Gorzkulla.

„Tam zamieszkaj, gdzie ludzie śpiewają, źli ludzie muzyki nie znają”. Jestem wdzięczny za otwartość, za przychylność i zorganizowanie tego co się w  tym kościele dzieje- tymi słowami zwrócił się do starosty krapkowickiego Macieja Sonik i wicestarosty Sabiny Gorzkulli, prowadzący koncert Leonard Malcharczyk, a publiczność podziękowała gromkim aplauzem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez powiat krapkowicki wspólnie z proboszczem parafii  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie Aleksandrem Sydorem z inicjatywy Rady Parafialnej.  Zapis wideo z koncertu można znaleźć na stronie facebookowej powiatu.