Mieliśmy swoje Euro!

Jedni wyczekiwali na finał Euro 2016. Inni pomimo przerwy w mistrzostwach mieli piłkę cały czas w centrum uwagi. Mowa o młodych zawodnikach z Polski, Czech i Niemiec uczestniczących w  organizowanym przez powiatu obozie. Czy wśród adeptów futbolu znajdą się następcy Roberta Lewandowskiego, Petra Cecha, czy Toniego Krosa? Wiele na to wskazuje.

Pokazał to dzisiejszy turniej, w którym od pierwszych minut z dużym zaangażowaniem i niezłymi umiejętnościami młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Starosty Krapkowickiego. W pierwszym spotkaniu reprezentanci powiatu Altenkirchen podejmowali zawodników Związku Gmina Jablonkowskich. Od początku spotkania widać było, że zawodnicy z Niemiec przyjechali po zwycięstwo w całym turnieju. Już po pierwszej połowie zwycięzca meczu był znany. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 5:0. W drugim meczu z Czechami spotkali się reprezentanci naszego powiatu. Tylko w pierwszym fragmencie gry mecz był wyrównany. Później nasi zawodnicy strzelili 2 bramki i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. O tym, że drugą połowę zagrali na tym samym poziomie najlepiej świadczą kolejne dwie bramki strzelone przeciwnikom. Wynik meczu 4:0. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy zmierzyli się zawodnicy zwycięskich ekip - powiatu krapkowickiego i powiatu Altenkirchen. Spotkanie było bardzo zacięte od pierwszych minut. Do połowy mogliśmy prowadzić nawet wyraźnie, ale brakowało skuteczności. Bramka padła dopiero w drugiej części gry, ale za to jaka. Piłka po wrzucie z rzutu wolnego wyszła przed pole karne, tam wpadł na nią Filip Bień i mocnym strzałem uderzył pod poprzeczkę. Strzał nie do obrony. Nasi zawodnicy mocno podbudowani prowadzeniem, dowieźli jednobramkową przewagę do końca spotkania. W rundzie rewanżowej ponownie drużny z powiatu Altenkirchen i powiatu krapkowickiego okazały się lepsze od drużyny czeskiej. W decydującym, wieńczącym turniej spotkaniu naszym reprezentantom wystarczył remis. Niestety, drużyna z Altenkirchen okazała się w tym spotkaniu zdecydowanie mocniejsza. Nasi zawodnicy zmęczeni rozegranym wcześniej pojedynkiem z Czechami dali wbić sobie szybkie dwie bramki. W drugiej połowie gonili wynik i ofensywne ustawienie zemściło się stratą kolejną dwóch bramek. Mecz zakończył się wynikiem 4:0. Tym samym zwycięzcami turnieju lepsza różnicą bramek okazali się goście z Niemiec.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Czech Daniel Schlozer, korona króla strzelców przypadłą Louisowi Klocknerowi, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Filipa Bienia.