Krapkowiccy policjanci w akcji. Tym razem bez mandatów

Zamiast mandatu odblaskowa kamizelka. Krapkowiccy policjanci byli w ubiegły czwartek bardzo wyrozumiali dla mieszkańców powiatu, którzy popełnili wykroczenia. Nieprawidłowe przejście przez jezdnię, czy jazda rowerem po chodniku nie kończyły się mandatem, a tylko pouczaniem. Na dodatek funkcjonariusze wraz pracownikami starostwa wręczali odblaskowe kamizelki. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, która jest realizowana wspólnie przez powiat i Fundację Górażdże Aktywni w Regionie.

Miny mieszkańców były bezcenne, podobnie zresztą jak reakcja, gdy okazywało się, że tym razem obędzie się bez mandatu. Efekty tego wyjątkowego patrolu można zobaczycie na filmiku, który dostępny jest na facebook’owym fanpag’u powiatu krapkowickiego. W sumie przez kilkadziesiąt minut policjanci zatrzymali kilka osób, z którymi rozmawiali i w skrócie wyjaśniali, dlaczego warto nosić odblaski.

Warto przypomnieć, że każdego roku w Polsce około 17 tysięcy pieszych ulega wypadkom na drodze. W tych zdarzeniach ginie prawie 2 tysiące osób, a ponad 15 tysięcy zostaje rannych.