Koncert Noworoczny pełen wrażeń

Muzyczny, pełen emocji i najlepszych życzeń był Koncert Noworoczny powiatu krapkowickiego, który w sobotę odbył się w KDK. Publiczność wypełniła salę kinową do ostatniego miejsca. Usłyszeć można było umiejętności wokalne mieszkających w sercu Opolszczyzny oraz nagradzanych w wielu konkursach Natalii Zastępy i Jakuba Niewaldy. Gwiazdą wieczoru był Robert Janowski.

„Och, życie kocham Cię nad życie”, „Lwia część” i „Mario, czy Ty wiesz?”, to utwory, które rozpoczęły wielkie muzyczno-artystyczne widowisko w KDK. Wykonawcy, a byli nimi utalentowani, młodzi mieszkańcy powiatu krapkowickiego Natalia Zastępa i Jakub Niewalda zostali docenieni gromkimi brawami. Szczególnie utwór wykonany w duecie wywarł na publiczności ogromne wrażenie. Nie był to jednak koniec popisu talentów młodych artystów.

Koncerty Noworoczne powiatu krapkowickiego to od lat przedsięwzięcie na najwyższym poziomie artystycznym. Świetna oprawa oświetleniowa, doskonałe nagłośnienie i najlepsi wykonawcy stały się właściwie synonimem wydarzenia. O renomie najlepiej niech świadczy liczba osób, która uczestnicząc w koncercie akcentuje zainteresowanie powiatem i jego sprawami. W tym roku w gronie gości znaleźli się między innymi Poseł RP Tomasz Kostuś i wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza. Na sali nie zabrakło też przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i mieszkańców, czyli wszystkich tych którzy swoją codzienną pracą, zaangażowaniem i wsparciem przyczyniają się do realizacji różnorodnych przedsięwzięć. To właśnie im w swoim przemówieniu dziękował starosta krapkowicki Maciej Sonik.

To już tradycja, że spotykamy się, aby podsumować rok ubiegły, życzyć sobie wiele zdrowia i szczęścia na nadchodzące miesiące oraz podziękować Państwu za to wszystko, co wspólnie udało nam się zrobić. Rok 2015 to jeden z tych, w których wydarzyło się naprawdę dużo. Można powiedzieć, że to rok w którym zmienił się świat. Niestety, w wielu przypadkach na gorsze. Podczas ostatnich 12 miesięcy wróciły lęki, o których przez kilkadziesiąt ostatnich lat nie musieliśmy już myśleć. Był to też rok, w którym zmieniła się Polska. Z tą zmianą wiele osób wiążę nadzieje, wiele ma też obaw. Nie chciałbym, abyśmy się dzisiaj dzielili, na tych którzy mają obawy i mają nadzieje, ale abyśmy umieli wspólnie działać na rzecz naszej społeczności, robiąc wiele dobrych rzeczy.

Tych dobrych rzeczy w ubiegłym roku było bardzo dużo, chociaż w sposób szczególny w pamięć zapadły te związane z cyklem koncertów Muzycznie-Charytatywnie-Sportowo. Dwójka z trójki małych bohaterów, na których zbieranie były pieniądze na dalszą rehabilitacje oraz leczenie wraz z rodzicami uczestniczyła również w Koncercie Noworocznym. Z powodu leczenia  prowadzonego w Stanach Zjednoczonych Ameryki udziału wziąć nie mogła w nim Zuzia Macheta, ale relację z tego wydarzenia z pewnością otrzymała. Niemniej dla Paulinki Liniewskiej i Łukasza Sebastiana Wilka koncert był kolejnym niezwykłym przeżyciem. Jeszcze kilka miesięcy temu Łukasz Sebastian marzył o tym, aby spotkać się z prowadzącym programu „Jaka to melodia?”, którego odcinków nigdy nie opuszcza. Nie mógł wtedy nawet przypuszczać, że raptem w ciągu kilku miesięcy spotka swojego idola dwukrotnie. Robert Janowski uczestniczył w ostatniej odsłonie koncertów charytatywnych, który odbył się we wrześniu, a w sobotni wieczór z okazji Koncertu Noworocznego wraz z przyjaciółmi zaprezentował przygotowany na tę okazje recital. Znalazły się w nim piosenki świąteczne, a także znane przeboje takie jak „Wypijmy za błędy”, czy „Piosenka Księżycowa”.  W jednym z ostatnich utworów artystę na scenie zastąpili Natalia Zastępa i Jakub Niewalda, którzy wraz z muzykami wykonali kolędę „Cicha Noc”. Pod koniec utworu dołączył do nich również Janowski. To niezwykłe trio spotkało się z wielkim aplauzem publiczności, a artysta  był pod wyraźnym wrażeniem zdolności mieszkańców naszego powiatu.

Nie była to jednak ostatnia okazja, aby się o wspomnianym potencjale przekonać. Tym razem nie chodziło jednak o umiejętności wokalne, a manualne. Po wykonaniu bisu, na scenie pojawili się starosta krapkowicki Maciej Sonik, wicestarosta Sabina Gorzkulla-Kotzot, a także tworząca rękodzieło Agnieszka Pyka. Mieszkanka powiatu krapkowickiego przed rokiem, podczas Koncertu Noworocznego wręczyła występującemu wtedy zespołowi Pectus kubki swojego autorstwa, przedstawiające instrumenty, na których grają. Umiejętności mieszkanki Górażdży zostały docenione do tego stopnia, że w połowie roku jej motyw znalazł się na okładce płyty zespołu. W tym roku Agnieszka Pyka ponownie przygotowała pamiątki dla artystów. Starosta krapkowicki Maciej Sonik przy ich wręczaniu wtrącił, że gdyby Robert Janowski szukał pomysłu na okładkę swojej płyty to wie, gdzie się zgłosić. Publiczność, podobnie jak Agnieszka Pyka zareagowała na te słowa uśmiechem i gromki brawami. Na koniec starosta jeszcze raz złożył mieszkańcom życzenia pomyślności i zaprosił do spotkania przy kawie, w foyer KDK.