Jest nowy komendant policji

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta w ostatni piątek (14 października) wręczył  podinsp. Jarosław Żak powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach. Nowy szef jednostki nie będzie musiał specjalnie zaznajamiać się z objętym stanowiskiem. Po pierwsze dlatego, że przez ostatnie 3 miesiące po odejściu podinspektora Przemysława Ilnickiego do jednostki w Prudniku pełnił obowiązki komendanta, po drugie z budynkiem przy Sądowej związany jest od 26 lat.

Podinspektor Jarosław Żak w krapkowickiej komendzie rozpoczynał karierę, zdobywał doświadczenie, a w piątek oficjalnie objął funkcję szefa.

- Zwykle w takich sytuacjach wyrażam nadzieję, że współpraca z nowo powołanym komendantem będzie bardzo dobra, ale dziś tej nadziei wyrażać nie musiałem, bo wszyscy nowego komendanta znamy i wiemy, że tak będzie - mówił starosta krapkowicki Maciej Sonik.

Powołanie na stanowisko komendanta to dla mnie honor i zaszczyt - zapewniał Jarosław Żak - dziękuje za zaufanie, które jest dla mnie zobowiązaniem. Krapkowicka policja będzie działać w sposób profesjonalny z troską o mieszkańców powiatu.

Poprzedni komendant jednostki w Krapkowicach podinsp. Przemysław Ilnicki również w ostatni piątek został powołany na szefa komendy w sąsiednim powiecie prudnickim.