Dzień Karier, aby zastanowić się nad przyszłością

Wykłady, warsztaty i możliwość zapoznania się z ofertą uczelni z naszego regionu, to propozycja Zespół Szkół Zawodowych im.Piastów Opolskich w Krapkowicach nazwana Dniem Karier. Poza szkołami swoją ofertę przede wszystkim z myślą o tych, którzy zaraz po zakończeniu obecnego etapu edukacji chcą pójść do pracy, albo założyć własną działalność, prezentował Powiatowy Urząd Pracy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Krapkowickiego Macieja Sonika. Skoro przy okazji Dnia Kobiet zajęcia i tak zawsze są „luźniejsze”, to krapkowicki zamek zaproponował swoim uczniom możliwość zastanowienia się nad swoją dalszą ścieżką kariery. Na korytarzach szkoły rozstawiły się między innymi Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska, WSB Opole, PWSZ w Nysie, Centrum Nauki i Biznesu ”Żak”, a także Powiatowy Urząd Pracy. Uczniowie mogli liczyć na fachowe odpowiedzi w nurtujących ich kwestiach. Takie wydarzenie jest bardzo potrzebne. Co prawda ja już wiem z oferty jakiej szkoły chce skorzystać, ale przy tej okazji miałam jeszcze okazję dopytać o niektóre sprawy. Na wszelki wypadek wzięłam też ulotki z innych stanowisk - mówi Beata. Placówki prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć uwagę uczniów i na swoich stanowiskach starali się pokazać, to co daną szkołę wyróżnia. PWSZ w Nysie prezentowała na przykład drukarkę trójwymiarową. Zdajemy sobie sprawę, że z takiego sprzętu korzystają już nawet uczniowie niektórych szkół ponadgimnazjalnych. Za sprawą tej drukarki chcemy jednak pokazać, że nasza uczelnia stawia na zajęcia przede wszystkim praktyczne, dzięki czemu możemy nauczyć się w pełni wykorzystywać ten sprzęt - tłumaczyli Wojtek i Wiktor, studenci PWSZ W trakcie kiedy jedno odwiedzali kolejne stanowiska, inni mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach. W auli zamku mówiono między innymi o konstrukcjach budowlanych- projektowanie CAE, o dobrych manierach na co dzień, formach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce w ujęciu praktycznym, czy jak przekonywali wykładowcy o nie takim „strasznym” programowaniu gier. Dzień Kariery to z pewnością doskonała okazja, żeby rozwiać wiele wątpliwości i odpowiedzieć na pojawiające się w głowie pytania. Najważniejsze zadanie stoi jednak przed uczniami, bo to do nich należy podjęcie ostatecznej decyzji.