Dobre i nasze. Niepowtarzalny Koncert Noworoczny.

Tanecznym krokiem - za sprawą młodych tancerzy zespołu Siera - w Nowy Rok wszedł powiat krapkowicki. Podczas sobotniego koncertu było wszystko - taniec, muzyka, podziękowania? podsumowanie minionych 12 miesięcy i życzenia. Powtarzane ostatnio bardzo często powiedzenie mówi, że muzyka łagodzi obyczaje, więc i tej w sercu Opolszczyzny zabraknąć nie mogło. Na scenie pojawili się utalentowani artyści z naszego powiatu oraz kwartet smyczkowy. Było kolędowo, bajkowo i magicznie.

Muzyka z serca Opolszczyzny, bo taki tytuł nosił tegoroczny Koncert Noworoczny, to wydarzenie, które zgromadziło na jednej scenie wiele wspaniałych talentów. Najmłodsza występująca miała 7 lat, najstarszy członek chóru... zdecydowanie więcej. Połączyła ich magiczna i kolędowa atmosfera.

Tradycyjne, jak co roku, Starosta Krapkowicki Maciej Sonik przywitał z imienia i nazwiska wszystkich zaproszonych gości. - To jedna z niewielu okazji, aby w ten sposób Państwu podziękować- mówił starosta. Po przywitaniach na jego „mównicy” pojawiła się kartka z napisem #NowyRok. Tajemniczy głos zza kulis przywołał starostę do porządku i poinformował, że "zakłóca prowadzenie Koncertu Noworocznego". - Panie prowadzący kochany - próbował odpowiadać starosta, ale tak, jak niedawno na sali sejmowej, tak i tutaj nie pomogło. Głos "prowadzącego" stwierdził "podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z występowania na koncercie, zgodnie z regulaminem proszę o opuszczenie sceny". Publiczność zareagowała śmiechem i brawami, a już po chwili - gdy starosta jednak uzyskał zgodę na 5 minutowe wystąpienie - podsumował w skrócie 2016 rok. Na koniec złożył wszystkim serdeczne życzenia, apelując jednocześnie o pomoc dla dwojga mieszkańców powiatu - Rafał Ryż ze Zdzieszowic i Martyna Koteluk z Krapkowic, którzy walczą o samodzielność w swoim młodym życiu.

Kolejną częścią programu był prawdziwy muzyczny spektakl. Barwni i utalentowani wokaliści w towarzystwie Kwartetu Smyczkowego z Teatru Capitol we Wrocławiu, krapkowicki chór Cantamus Deo, a także niesamowita gra świateł nadały wydarzeniu niesamowitego blasku. Pierwsza część, w której wystąpili Jakub Niewalda, Małgorzata Bonk, Natalia Zastępa, Joanna Jochymek i Marta Wawrzynek, obfitował w znane i lubiane przeboje. Były bajkowe motywy z Króla Lwa i Pocahontas, nostalgiczne My Way, rytmiczne Hallelujah i utwór legendarnej piątki z Liverpoolu - Yesterday. Po tych piosenkach przyszedł czas na występ chóru działającego przy Parafia pw Ducha Św w Krapkowicach - Cantamus Deo, a prowadzonego przez występującą wcześniej Martę Wawrzynek.

W drugiej części powróciliśmy do klimatów świątecznych kolęd. Rozpoczęli ją występujący w pierwszej części artyści, a ze sceny popłynęły utwory takie jak Gdy Śliczna Panna, Mizerna cicha, Jezus Malusieńki i Mario czy Ty wiesz? Na tym jednak się nie skończyło. Publiczność gromkimi brawami przywitała na scenie dwie najmłodsze wokalistki - 9-letnią Lenę Jochymek i 7-letnią Martę Bonk. Na koniec wszyscy artyści wykonali wspólnie Cichą Noc.

Tradycyjnie w ramach podziękowania za wspaniały występ starosta Maciej Sonik i wicestarosta Sabina Gorzkulla wręczyli artystom kubki zaprojektowane przez Agnieszka Pyka-Goldner. - Kiedyś zaowocowało to współpracą z zespołem Pectus i stworzeniem okładek ich kolejnych płyt. Teraz mam nadzieję, zaowocuje stworzeniem okładek do Waszych płyt - zwrócił się do artystów Maciej Sonik, na co publiczność zareagowała gromkimi brawami. Starosta złożył też specjalne podziękowanie Sabinie Gorzkulli, która nie tylko była pomysłodawczynią, ale też wyreżyserowała tegoroczny koncert.

Owacja na stojąco sprawiła, że chociaż nie miała tego w planach, 7-letnia Marta postanowiła bisować. W towarzystwie starszych kolegów, obecnych na scenia starosty i wicestarosty oraz zapełnionej do ostatniego miejsca sali kinowej Krapkowicki Dom Kultury odśpiewała po raz drugi tego wieczoru Dzisiaj w Betlejem. Po tym występie wszyscy chóralnie zawołali "Szczęśliwego Nowego Roku!" - i niech taki będzie!