Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na dobre rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi i budową ronda na feralnym skrzyżowaniu pomiędzy Gogolinem a Kamieniem Ślaskim i Gogolinem a Chorulą. Od środy (13 lipca) droga zostanie całkowicie zamknięta. Na czas remontu kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Wyłączenie drogi z użytkowania ma związek z naglącymi terminami wynikającymi z pozyskania przez powiat środków finansowych z tzw. schetynówek, zapewnieniem bezpieczeństwa pracującym w tym miejscu drogowcom oraz z procesem technologicznym. Inwestycja jest największym tegorocznym zadaniem powiatu krapkowickiego. Jej realizacja była jednym z priorytetów ze względu na liczbę zdarzeń, do których dochodziło na owianym złą sławą skrzyżowaniu. Wydawać mogłoby się, że poziomie i pionowe oznaczenie, a także otwarta przestrzeń, dzięki której z daleka widać nadjeżdżające pojazdy powinny być gwarancją bezpieczeństwa. Rzeczywistość pokazała jednak, że jest inaczej. Budowa ronda z prawdziwego zdarzenia powinna raz na zawsze rozwiązać sprawę.