Bon Ekologiczny

Zastanawiasz się nad wymianą pieca lub chcesz się podłączyć do ciepłociągu? Teraz możesz dostać bon o wartości od 1 tys. do aż 3 tysięcy złotych. Wystarczy, że jesteś osobą fizyczną, bądź reprezentujesz wspólnotę mieszkaniową i złożysz wniosek w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach. Nie musisz wykładać swoich pieniędzy i miesiącami czekać na ich zwrot. Bon otrzymasz jeszcze przed dokonaniem inwestycji!

W większości przypadków wnioski o dotację do zakupu pieców C.O, czy podłączenia do ciepłociągu ocenianie są dopiero po zakupie. To trudne o tyle, że po pierwsze trzeba pieniądze wyłożyć, a po drugie czekać kilka miesięcy.

Starostwo Powiatowe w Krapkowicach postanowiło cały system uprościć. Jeżeli już zdecydujemy się wymienić piec C.O, czy podłączyć do ciepłociągu – musimy złożyć wniosek. Jeżeli wszystko będzie właściwie wypełnione, już kolejnego dnia będziesz mógł podpisać umowę. Pieniądze wpłyną na konto w terminie do 14 dni! Całą procedurę kończy rozliczenie inwestycji po przeprowadzeniu zakupu.

Mamy trzy rodzaje bonów – do zakupu pieców C.O do 30 kW, do zakupów piecu C.O powyżej 30 kW oraz na podłączenie do ciepłociągu – mówi starosta krapkowicki Maciej Sonik

Osoby mające pytania dotyczące bonów mogą zgłaszać się pod numerem 77 40 74 324, bądź złożyć wizytę w krapkowickim starostwie w pokoju nr 112 .

Dofinansowanie z innych źródeł, a Bon ekologiczny

wniosek dla wspólnot mieszkaniowych

wniosek dla osób fizycznych