A A A Wersja kontrastowa

30 tys. złotych dla Zespołu Szkół Specjalnych

Laboratoria Przyszłości to program edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest rozwijanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). 


W ramach programu szkoły podstawowe otrzymują wsparcie finansowe, które zobowiązane są  przeznaczyć na wyposażenie placówki w nowoczesny sprzęt ułatwiający prowadzenie ciekawych zajęć, angażujących uczniów w omawiane treści i rozwijających ich talenty oraz pasje.  

 

Tym sposobem na potrzeby nauczania podstawowego w Zespole Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zakupiono min. drukarki 3D, kamery wraz z niezbędnym sprzętem do realizacji i montażu filmów krótkometrażowych, gadżety technologiczne, a tak że akcesoria do wykonywania prac kreatywnych i technicznych. Wszystko to w ramach realizacji pierwszej puli budżetu, a plany na kolejne są równie ciekawe- mowa między innymi o: wyposażeniu kuchni, zakupie mikrofonów wokalnych oraz robotów do programowania. Jednym słowem tak wygląda pełna przyjemności nauka z myślą o przyszłości!