Wydawanie zezwolenia na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów

Wydział Budownictwa i Środowiska

1. Wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów
  2. Załączniki:
  • szkic sytuacyjny miejsc magazynowania odpadów;
  • dokument potwierdzający prawo własności do miejsca magazynowania odpadów.

Wymagane jest uiszczenie opłaty skarbowej za wydanie zezwolenia w wysokości 616 zł.

Opłatę można uiścić w oddziale Banku Spółdzielczego w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach (parter) w godz. 7.30 - 15.3 lub na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Krapkowicach, nr 93 8884 0004 2001 0000 7777 0001.

Biuro Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Krapkowicach (parter, w holu, w godzinach 7:30-18:00) lub Wydział Budownictwa i Środowiska (p. 112, I piętro, w godzinach 7:30-15:30) w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach, ul. Kilińskiego 1, 47-303 Krapkowice. Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą.

Wniosek jest opiniowany przez wójta lub burmistrza właściwego ze względu na miejsce prowadzenia odzysku lub unieszkodliwiania odpadów. Zezwolenie wydawane jest w formie decyzji administracyjnej. Może to nastąpić w następującym terminie:

1. Niezwłocznie - sprawa, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę.
  2. Nie później niż w ciągu 1 miesiąca - sprawa wymagająca postępowania wyjaśniającego.
  3. Nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania - w sprawach szczególnie skomplikowanych

Od wydanej decyzji służy odwołanie do SKO w Opolu za pośrednictwem Starosty Krapkowickiego w terminie 14 dni od dnia doręczenia. Odwołanie należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Krapkowicach lub przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Krapkowicach.

Pracownicy Wydziału Budownictwa i Środowiska (p. 112, I piętro)
tel. 77 407 43 30.

Art. 26 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz.U. 2010, Nr 185, poz. 1243, z późn. zm)