Wpisanie do rejestru posiadaczy odpadów zwolnionych z obowiązku uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności

Wydział Budownictwa i Środowiska
Dotyczy posiadaczy odpadów zwolnionych z obowiązku uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub transportu odpadów

1. Zgłoszenie posiadacza odpadów do rejestru.
  2. Załącznik - dokument potwierdzający prawo własności do miejsca magazynowania odpadów (w przypadku zbierania odpadów).

Bez opłat

Biuro Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Krapkowicach (parter, w holu, w godzinach 7:30-18:00) lub Wydział Budownictwa i Środowiska (p. 112, I piętro, w godzinach 7:30-15:30) w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach, ul. Kilińskiego 1, 47-303 Krapkowice. Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą.

Po sprawdzeniu zgodności zgłoszenia z wymogami prawnymi, podmiot wpisywany jest do rejestru.  Może to nastąpić w następującym terminie:

1. Niezwłocznie - sprawa, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę.
  2. Nie później niż w ciągu 1 miesiąca - sprawa wymagająca postępowania wyjaśniającego.
  3. Nie później niż w ciągu 2 miesięcy od dnia wszczęcia postępowania - w sprawach szczególnie skomplikowanych

Od wydanej decyzji o sprzeciwie służy odwołanie do SKO w Opolu za pośrednictwem Starosty Krapkowickiego w terminie 14 dni od dnia doręczenia. Odwołanie należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Krapkowicach lub przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Krapkowicach.

Pracownicy Wydziału Budownictwa i Środowiska (p. 112, I piętro)

Art. 33 ust. 5 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz.U. 2010, Nr 185, poz. 1243, z późn. zm.)