A A A Wersja kontrastowa
Rozkład jazdy darmowej kolejki

 

Nie macie jak dojechać na oś. XXX-lecia, gdzie 23 marca odbędzie się Środa Żurowa? Żaden problem. Na trasie Krapkowice - Otmęt - Gogolin tego dnia kursować będzie specjalna darmowa kolejka. Godziny odjazdów znajdziecie na Rozkładzie Jazdy!

Środa Żurowa

Środa Żurowa

22 marzec 2016

Wspólne palenie ogniska, kilkadziesiąt stoisk z wszystkim co niezbędne podczas świąt, możliwość „złapania” Wielkanocnego Zająca, czy malowanie gigantycznej pisanki. Wielka środka w powiecie krapkowickim po raz kolejny będzie stała pod znakiem charakterystycznego dla naszego regionu palenia żuru. Wyjątkowa atmosfera, doskonałe smaki i okazja do przedwielkanocnego spotkania już 23 marca.

Środa Żurowa w powiecie krapkowickim to jeden z dowodów na to, że znane i kultywowane niegdyś tradycje mogą...

Środa Żurowa

Środa Żurowa

22 marzec 2016

 

Wielka Środa nazywana na Opolszczyźnie Środą Żurową to dzień, w którym kończy się przedświąteczne porządki oraz żegna się z potrawami jedzonymi w okresie Wielkiego Postu. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy powiatu krapkowickiego będą mogli wspólnie obchodzić to charakterystyczne dla naszego regionu wydarzenie. Oprócz palenia ogniska- moc atrakcji na Kiermaszu Wielkanocnym. Baby, mazurki, baranki, jaja w każdej postaci, a także wędliny, smalec i wiele innych produktów, które nieodłącznie...