A A A Wersja kontrastowa
W starostwie rozliczysz podatek

Nie miałeś czasu rozliczyć się z podatku, albo masz wątpliwości jak należy to zrobić? 4 kwietnia (poniedziałek) w godz 13.00-17.00 przyjdź do Starostwa Powiatowego w Krapkowicach (sala nr 100). W prawidłowym wypełnieniu PIT-u bezpłatnie pomogą pracownicy Urzędu Skarbowego.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód osobisty, Pit - 11 lub 8C za rok 2015, rozliczenie roczne za rok 2014, dokumenty potrzebne do odliczeń i ulg ( np. pesele dzieci, faktury za lekarstwa, orzeczenie o niepełnosprawności,...

Tradycja z nowoczesnością łączy się w sercu Opolszczyzny!

Dopisała pogoda, atmosfera i mieszkańcy. Środa Żurowa w sercu Opolszczyzny to najlepszy dowód na to, jak doskonałym pomysłem może być łączenie tradycji z nowoczesnością. Na kiermaszu można było znaleźć wszystko to, co powinno trafić do „święconki” i na  wielkanocny stół. Wieczorem natomiast była okazja do wspólnego spotkania przy ognisku i podziwiania wyjątkowego pokazu grupy Azislight. 

Z wielkanocnego kiermaszu trudno było wyjść z pustymi rękoma. Każdy kto odwiedził go przynajmniej na chwilę,...

Jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku pracy?

Doradztwo zawodowe powinno wyglądać inaczej. Słowa te stały się wspólnym mianownikiem uczestników debaty organizowanej przez powiat krapkowicki pod nazwą „Kształcenie uczniów zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy”.  Podczas przeszło trzygodzinnego spotkania była okazja do zapoznania się z opiniami, wysłuchania sugestii i zastanowienia się nad tym co należy zmienić, aby więź między absolwentami szkół zawodowych a pracodawcami była ściślejsza.  

O tym, jak bardzo taka debata była potrzebna i...