A A A Wersja kontrastowa
Konkurs pn. „Otwarte Drzwi” – XIII edycja

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XIII edycję Konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznych pn. „OTWARTE  DRZWI”.

Kategorie prac: 

1. rehabilitacja społeczna,

2. rehabilitacja zawodowa oraz rozwiązania technologiczne służące osobom  niepełnosprawnym,

3. rehabilitacja medyczna (dotyczy rozwiązań mających wpływ na lepsze funkcjonowanie osób...

Sprawdzian systemu alarmowania i ostrzegania ludności - ćwiczenia Anakonda 16

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w dniach 7-9 czerwca br. przeprowadzi ćwiczenia Anakonda 16.                                                                                                                                                      
W trybie całodobowym odbędą się zdarzenia RENEGADE-SAREX 16/I, które przewidują możliwość uruchomienia systemu alarmowania również na terenie powiatu krapkowickiego.
W związku z powyższym przypominamy interpretację obowiązujących sygnałów...

Nauka i zabawa, czyli Dzień Dziecka w powiecie krapkowickim

Słoneczne i bardzo radosne było sobotnie  popołudnie w powiecie krapkowickim. Na boisku Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego na mieszkańców, szczególne tych najmłodszych czekało wiele zabaw, ale też ciekawych i pouczających pokazów. Wszystko za sprawą Dnia Dziecka obchodzonego pod nazwą Bezpieczni w Powiecie Krapkowickim. 

Znane powiedzenie mówi, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Stąd też pomysł, aby przy okazji wyjątkowego dla wszystkich dzieci święta, przekazać im w...

Klub Integracji Społecznej pomoże w znalezieniu pracy

Szansa na zdobycie nowego zawodu i ciekawa pracę, staje przed osobami bezrobotnymi i niepełnosprawnymi. W Krapkowicach powstał Klub Integracji Społecznej, którego celem jest pomoc w uzyskaniu nowych kwalifikacji zawodowych. To pierwsza tego typu inicjatywy ukierunkowana na reintegrację społeczną i zawodową. 

W projekcie udział  wziąć może 35 kobiet i 25 mężczyzn, w tym 12 osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Projekt powstał we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w...