A A A Wersja kontrastowa
Z wizyta w DPS i ZOL

Z wizyta w DPS i ZOL

29 luty 2016

Potrzebują wsparcia, opieki i zainteresowania. Osoby chore 11 lutego obchodziły swoje święto. Z tej okazji wicestarosta Sabina Gorzkulla-Kotzot w imieniu swoim i starosty Macieja Sonika odwiedziła mieszkańców DPS Anna w Krapkowicach oraz Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Górażdżach. Pensjonariusze i pacjenci obu placówek otrzymali kosz witamin. Dla wielu z nich najważniejsza była jednak okazja do rozmowy i spotkania.

Chociaż zmagają się z bólem i cierpieniem to tego dnia na ich twarzach...

Powstanie Mapa Zagrożeń

Krapkowiccy policjanci chcą opracować “Mapę zagrożeń” w naszym powiecie. Ma ona pokazać to, co na co dzień dostrzegają mieszkańcy, a czego mogą nie widzieć funkcjonariusze. Miejsca niebezpieczne będzie można wskazać podczas Debaty Społecznej, która odbędzie się 18 lutego w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach.

Debata ma być etapem konsultacji społecznych na podstawie, których policjanci dowiedzą się m.in czy mieszkańcy rzeczywiście czują się bezpiecznie, w których miejscach brakuje patroli, a...

Uczciwość na celujący

Ile problemów przysporzyć może zagubiony portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi – wiedzą wszyscy, którym przykra sytuacja zdarzyła się przynajmniej raz w życiu. Dlatego tym bardziej godna naśladowania jest postawa dwóch 12-letnich mieszkanek Krapkowic.Dziewczyny podczas popołudniowego spaceru znalazły portfel i oddały go do Biura Rzeczy Znalezionych. Chociaż Agata i Weronika obecnie przebywają na feriach, to sprawdzian z uczciwości zdały na szóstkę.

Ustalenie właścicielki...

Uwaga na grypę!

Uwaga na grypę!

29 luty 2016

Do rekordowej liczby zachorowań w powiecie krapkowickim, która miała miejsce w roku 2013 jeszcze sporo brakuję, ale i tak liczba osób zmagających się z grypą lub chorobami grypopodobnymi jest wyższa niż w województwie. Kazimierz Łukawiecki, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podkreśla, że katar i kaszel nie powinien być lekceważony.

Grypa to choroba, która występuje sezonowo i w pewnych cyklach. W tym roku wskaźnik zachorowań jest dosyć wysoki. Powodów do niepokoju nie ma. Trzeba...