A A A Wersja kontrastowa
Tradycja z nowoczesnością łączy się w sercu Opolszczyzny!

Dopisała pogoda, atmosfera i mieszkańcy. Środa Żurowa w sercu Opolszczyzny to najlepszy dowód na to, jak doskonałym pomysłem może być łączenie tradycji z nowoczesnością. Na kiermaszu można było znaleźć wszystko to, co powinno trafić do „święconki” i na  wielkanocny stół. Wieczorem natomiast była okazja do wspólnego spotkania przy ognisku i podziwiania wyjątkowego pokazu grupy Azislight. 

Z wielkanocnego kiermaszu trudno było wyjść z pustymi rękoma. Każdy kto odwiedził go przynajmniej na chwilę,...

Jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku pracy?

Doradztwo zawodowe powinno wyglądać inaczej. Słowa te stały się wspólnym mianownikiem uczestników debaty organizowanej przez powiat krapkowicki pod nazwą „Kształcenie uczniów zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy”.  Podczas przeszło trzygodzinnego spotkania była okazja do zapoznania się z opiniami, wysłuchania sugestii i zastanowienia się nad tym co należy zmienić, aby więź między absolwentami szkół zawodowych a pracodawcami była ściślejsza.  

O tym, jak bardzo taka debata była potrzebna i...

Rozkład jazdy darmowej kolejki

 

Nie macie jak dojechać na oś. XXX-lecia, gdzie 23 marca odbędzie się Środa Żurowa? Żaden problem. Na trasie Krapkowice - Otmęt - Gogolin tego dnia kursować będzie specjalna darmowa kolejka. Godziny odjazdów znajdziecie na Rozkładzie Jazdy!