A A A Wersja kontrastowa
Środa Żurowa

Środa Żurowa

22 marzec 2016

Wspólne palenie ogniska, kilkadziesiąt stoisk z wszystkim co niezbędne podczas świąt, możliwość „złapania” Wielkanocnego Zająca, czy malowanie gigantycznej pisanki. Wielka środka w powiecie krapkowickim po raz kolejny będzie stała pod znakiem charakterystycznego dla naszego regionu palenia żuru. Wyjątkowa atmosfera, doskonałe smaki i okazja do przedwielkanocnego spotkania już 23 marca.

Środa Żurowa w powiecie krapkowickim to jeden z dowodów na to, że znane i kultywowane niegdyś tradycje mogą...

Środa Żurowa

Środa Żurowa

22 marzec 2016

 

Wielka Środa nazywana na Opolszczyźnie Środą Żurową to dzień, w którym kończy się przedświąteczne porządki oraz żegna się z potrawami jedzonymi w okresie Wielkiego Postu. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy powiatu krapkowickiego będą mogli wspólnie obchodzić to charakterystyczne dla naszego regionu wydarzenie. Oprócz palenia ogniska- moc atrakcji na Kiermaszu Wielkanocnym. Baby, mazurki, baranki, jaja w każdej postaci, a także wędliny, smalec i wiele innych produktów, które nieodłącznie...

Ponad 1900 porad. Rok 2015 znowu rekordowy!

Wadliwe garnki, nieprzemyślany zakup pościeli, czy niewywiązywanie się operatora telekomunikacyjnego z umowy, to dla mieszkańców powiatu krapkowickiego jasny sygnał, że należy poprosić o pomoc Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Świadomość wzrasta, a wraz z nią liczba udzielanych rocznie porad. W roku 2015 było ich aż 1906! Nie jednak rekordy są najważniejsze, a uzmysłowienie, że konsument posiada odpowiednie oręże do dochodzenia swoich praw - tłumaczy Małgorzata Płaszczyk Waligórska.

...