A A A Wersja kontrastowa

Skorzystaj z konsultacji dietetycznych

Słowo dieta wielu osobom kojarzy się wyłącznie z wyrzeczeniami. W rzeczywistości jednak, korzyści płynące z przemyślanego sposobu odżywiania i funkcjonowania znacznie je przewyższają. Szczególnie jeżeli na myśli mamy poprawę zdrowia, które traktujemy, albo przynajmniej powinniśmy traktować jak największy skarb. Problem stanowi jednak często brak wiedzy i wątpliwości od czego należy zacząć. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi krapkowickie starostwo, które wspólnie z dietetyk Magdaleną Kornacką przygotowało dzień konsultacji. 

 

 

29 marca Od godziny 15.00 do godziny 20.00 mieszkańcy powiatu krapkowickiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, które zostaną przeprowadzone w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach (Sala 100A). Specjaliści doradzą m.in, jak powinna wyglądać zmiana nawyków żywieniowych, co zrobić aby nasze samopoczucie było lepsze i postarają się w sposób indywidualny przekazać niezbędne wskazówki. Dlaczego to indywidualne podejście jest takie ważne? 

Każdy organizm zachowuje się inaczej. Jedni potrzebują niewielkiej zmiany w sposobie żywienia, inni muszą np. rozpocząć jakąkolwiek aktywność fizyczną - mówi dietetyk Magdalena Korna.

Dobre samopoczucie, szybkie efekty i zrzucenie zbędnych kilogramów, to tak naprawdę pochodna dwóch tematów - sposobu odżywienia i aktywności fizycznej. 

Powinniśmy zacząć od zastąpienia wyrazu „dieta" słowami "zmiana nawyków żywieniowych”.  W rozumieniu większości ludzi "dieta" jest określona w czasie np na 3 miesiące, a kiedy schudniemy to odpuszczamy.  Po chwili efekt jest niewidoczny. Natomiast mówiąc o zmianie nawyków żywieniowych, mówimy o zmianie na całe życie. Odżywiajmy się tak żeby nam to służyło a nie szkodziło. Równocześnie zaplanujmy sobie czas na aktywność fizyczną - wyjaśnia specjalistka. 

Każdy sposób odżywiania musi składać się z węglowodanów, białek i tłuszczy ( w odpowiednich proporcjach) oraz witamin i związków mineralnych. W połączeniu z aktywnością fizyczną - basen, fitness, joga, rower, nordic walking, efekt powinien być widoczny, a jego rozmiar e zależy od naszego własnego zaangażowania. Zmiana nawyków żywieniowych to przede wszystkim sposób na doskonałe samopoczucie, zdrowie i poprawa estetyki naszego wyglądu zewnętrznego. Może warto spróbować?