A A A Wersja kontrastowa

Plac budowy przekazany. Ruszył długo wyczekiwany remont!

O tym zadaniu mówiło się w ostatnim czasie bardzo często. Teraz w końcu, dzięki współpracy powiatu krapkowickiego z gminą Zdzieszowice jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji - przebudowa ulicy Góry św. Anny  - doczeka się realizacji. Drogowcy na placu budowy pojawili się w poniedziałek.  Ich działania mają potrwać do listopada.

Wartość inwestycji wraz z nadzorem to kwota ponad 4,2 mln złotych. 

Zadanie nie kwalifikowało się do ostatniego naboru w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, ale postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie, bo nie chcieliśmy dłużej odwlekać inwestycji, która jest ważna dla mieszkańców Zdzieszowic- tłumaczy Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicki 

Naprzeciw pomysłowi powiatu wyszła gmina Zdzieszowice, która zgodziła się na sfinansowanie połowy inwestycji. Nie potrzeba było długich rozmów, czy wielu spotkań. Rozpoczęcie inwestycji jest owocem naszej dobrej współpracy - dodaje wicestarosta. 

W ramach zadania przebudowany zostanie nieco ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej Nr 1808, wyremontowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, powstanie też rondo na skrzyżowaniu z ul. Nową.  W związku z pracami od 7 sierpnia wprowadzono czasową organizację ruchu.

 

- Przyjęte rozwiązania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu jego uczestnikom oraz osobom wykonującym roboty drogowe. Technologia wykonywania robót została przyjęta w taki sposób aby w minimalnym zakresie utrudniać ruch pojazdów - mówi Aleksander Gacek z Wydziału Inwestycji i Mienia krapkowickiego starostwa. 

Planowany termin przywrócenia poprzedniej stałej organizacji ruchu to listopad bieżącego roku.

UWAGA!

Ul. G Św. Anny  bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Fabryczną , do ronda zlokalizowanego na skrzyżowaniu ul. Rozwadzkiej,  Żyrowskiej i  Góry Św. Anny jest zamknięta

Objazd prowadzi drogą wojewódzką do Rozwadzy, następnie przez Rozwadzę drogą powiatową do ronda na skrzyżowaniu ul. Rozwadzkiej,  Żyrowskiej, Góry Św. Anny.

W związku z inwestycją, zmianie uległy trasy przejazdów i czas kursów autobusów.