A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły?

 

Kończycie gimnazjum i nie podjęliście jeszcze decyzji dotyczącej dalszego kształcenia? Koniecznie zapoznajcie się z ofertami szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat krapkowicki. Na plakatach-przewodnikach, możecie znaleźć informacje na temat kierunków, zajęć dodatkowych i terminów rekrutacji. Chcecie wiedzieć więcej? Odwiedźcie strony internetowe, albo po prostu wybierzcie się do naszych placówek.Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach Zespół Szkół Zawodowych im.Piastów...

Zarządzenie o umieszczaniu flag podpisane

Biało-czerwona to symbol zwycięstwa i wolności, który powinien towarzyszyć nam przy wydarzeniach ważnych dla całego narodu, jak również istotnych lokalnie. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej starosta krapkowicki Maciej Sonik, podpisał zarządzenie o umieszczaniu flagi na budynku starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu. Od teraz flagi na powiatowych obiektach dumnie będą powiewać częściej niż tylko w czasie świąt państwowych i narodowych.

Zgodnie z zarządzeniem biało-czerwona...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Biel i czerwień na fladze dość mocno ze sobą kontrastują, ale są razem. Zszyte historią, kulturą i wiarą, że każdy z nas może stworzyć lepszą Polskę - tymi Starosta Krapkowicki Maciej Sonik podkreślał istotę biało-czerwonej w dniu jej święta. Uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Polskie barwy narodowe jako jedne z nielicznych w świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu...