A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Szkoła Nocą? W Skórzaku bawili  i uczyli się w najlepsze!

Tej nocy szkoła tętniła życiem. Gimnazjum Dwujęzyczne Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach przygotowało dla swoich obecnych i przyszłych uczniów nie lada atrakcje. Młodzież oglądała filmy, uczyła się języków i obserwowała doświadczeń chemicznych. Jakby było tego mało, wszystko działo się po zmierzchu. Frekwencja? Stuprocentowa!

Wydawać być się mogło,że zachęcenie uczniów do spędzenia piątkowego wieczoru w murach szkoły może być nierealne. Okazuje się, jednak że dla nauczycieli i...

Karty Pojazdu w powiecie krapkowickim bez przedawnienia

Ponad 1500 osób otrzymało zwrot pieniędzy za kartę pojazdu w powiecie krapkowickim.  Chociaż sprawa toczy się od 2011 roku wiele powiatów do dziś nie rozwiązało sytuacji - nie oddając mieszkańcom pieniędzy, albo wchodząc z nimi na drogę sądową.  W kwietniu roszczenie ulegnie przedawnieniu. Co ważne w powiecie krapkowickim nie będzie ono obowiązywało. Pieniądze za opłatę uiszczoną między majem 2004 roku a kwietniem roku 2006 nadal będą zwracane. 

W 2003 r. Ministerstwo Infrastruktury wydało...

25-lecie Siery

25-lecie Siery

29 luty 2016

Przez lata na parkiecie zostawili wiele energii i zapału dzięki czemu podziwiającej ich publiczności mogła przeżywać niesamowite doznania artystyczne. Aż trudno uwierzyć, że ich przygoda rozpoczęła się 25-lat temu. Zespół Tańca Jazzowego Siera w niedzielny wieczór obchodził wyjątkowy jubileusz. 

- Starosta krapkowicki Maciej Sonik zauważył, że przez ten czas, gdy w taniec pod okiem trenera Agnieszki Daniszewskiej wsiąkały kolejne pokolenia mieszkańców powiatu, Siera stała się dla nas tym, czym...

Odpowiedni styl życia receptą na zdrowie

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że nasze zdrowie i długość życia zależą w 30 % od genetyki, w 20% od służby zdrowia, a w 50% od naszego stylu życia.  Niestety o tym, że często nie zastanawiamy się nad naszym sposobem życia najlepiej świadczą dane Światowej Organizacji Zdrowia, według której od 1980 do 2008 roku nastąpiło podwojenie liczby otyłych osób. Jak zmienić nastawienie i zadbać o własne zdrowie?

Dane z 2008 roku wskazywały, iż ponad 1,4 miliarda dorosłych ludzi ma nadwagę, natomiast...