A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

900 osób skorzystało z pomocy PUP

50 nowych miejsc pracy dla osób młodych może powstać w powiecie krapkowickim. Wszystko za sprawą instrumentu, wprowadzonego w Powiatowym Urzędzie Pracy, który pozwoli na refundację przez 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia, nagrody oraz składki ubezpieczenia społecznego. Rozwiązanie kierowane jest dla osób bezrobotnych do 30 roku życia. Co dla pozostałych? Dyrektor PUP zapewnia, że i dla nich wachlarz pomocy jest spory.

W Urzędzie Pracy szanse na znalezienie zatrudnienia,...

Plan zimowego utrzymania dróg

Śnieg i ujemna temperatura to sprawdzian dla osób odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg. Często aura pogarsza się gwałtownie, a wtedy dojazd do własnej posesji, czy wyjazd do pracy jest znacznie utrudniony. W takich sytuacjach warto wiedzieć, do kogo się zgłosić, aby sytuacje rozwiązać. Powiat krapkowicki ma w swoim zarządzaniu 143 kilometry dróg. Ich wykaz oraz numery na które należy zgłosić w przypadku jakiegokolwiek problemu przedstawiamy poniżej.

O tym jak niebezpieczna jest jazda po...

Wielkie rzeczy z małych gestów

Mają wielkie serca, są otwarci na drugiego człowieka, chcą pomagać. Dom Pomocy Społecznej Anna ma niezwykłe szczęście do wolontariuszy. Niektórzy odwiedzają to miejsce od czasu jego powstania, czyli 1992 roku. Inni dołączyli niedawno, ale tak szybko wpisali się funkcjonowanie domu, że aż trudno wyobrazić sobie ich nieobecność. Dzięki zaangażowaniu tych wszystkich ludzi, udaje się w DPS-ie robić rzeczy wielkie.

Jak ważna jest obecność osób z zewnątrz w miejscu takim jak Dom Pomocy Społecznej...

Konsumenci pytają - rzecznik radzi

Powiatowy Rzecznik Konsumentów Małgorzata Płaszczyk-Waligórska nie przestaje „bić rekordów” w ilości porad  udzielonych mieszkańcom powiatu krapkowickiego. Konsumenci zwracają się w różnych sprawach. -  Niektóre są proste, inne trudniejsze, ale cieszy zainteresowanie, bo to oznacza wzrost świadomości- przyznaje Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Konsumenci pytają: Złożyłem reklamację telewizora z tytułu gwarancji. Czekam już 2 miesiące i nic. Czy nie ma jakiegoś ustawowego terminu rozpatrzenia...