A A A Wersja kontrastowa

Aktualności

Metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji - tak brzmi definicja profilu zaufanego. W praktyce oznacza to możliwość załatwiania wielu spraw bez wychodzenia z domu. Kto może z takiej opcji skorzystać i ile to kosztuje? Na te pytania odpowiada sekretarz powiatu krapkowickiego Henryk Małek. 

Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Można dzięki niemu wysyłać przez internet za pośrednictwem ePUAP dokumenty i wnioski do różnych urzędów. Można w ten sposób...

W dniach 21-22 marca 2019 r., odbędzie się trening decyzyjny pk. „ SUDETY 19” organizowany przez Opolski Urząd Wojewódzki, który przewiduje możliwość ćwiczebnego uruchomienia systemu alarmowania na terenie powiatu krapkowickiego.

                      W związku z powyższym przypominamy interpretację obowiązujących sygnałów alarmowych:

               - „OGŁOSZENIE ALARMU„– modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut,

               - „ODWOŁANIE ALARMU” – ciągły dźwięk syreny w okresie...

Informujemy, iż od dnia 18 marca 2019 r. do dnia 31 marca 2019 r. trwa nabór wniosków w ramach Modułu II (dla wniosków dot. roku akademickiego/szkolnego 2018/2019) pilotażowego programu "Aktywny samorząd", finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


UWAGA

Wniosek o uzyskanie dofinansowania w ramach modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, należy złożyć do samorządu powiatowego (w przypadku Powiatu Krapkowickiego do Starostwa...

Uwaga Wnioskodawcy!

Dnia 29 stycznia 2019 roku Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął uchwałę w sprawie przyjęcia dokumentu pn. "Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2019 roku."

 

W 2019 roku realizowane będą następujące formy wsparcia w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”:

Moduł I:

  • Obszar A Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,...